Sociální sítě
Nahoru

Německá retroklasická vlna v podání Union Glashütte

Inspirace výraznými prvky chronografů minulosti aplikovaná v moderní podobě se stala pro hodinky saské značky Union Glashütte velmi typická. Nově se tak rozhodla rozšířil kolekci svých sport-chic hodinek Belisar Chronograph navazujících na tento trend.

Proslulá německá značka tak představila hodinky s neobvyklým číselníkem, který se vzhlédl v trendech sedmdesátých let minulého století.

Tmavě zelený, až v černou přecházející, černý číselník s výrazným barevným přechodem probíhajícím zevnitř ven zaručeně stáhne veškerou pozornost.

Velká čísla v hranatém retro stylu připomínající klasickou moderní éru, pulsometr a typické retro prvky, jako jsou hřibovitá tlačítka a mírně klenuté safírové sklíčko umocňují typický vintage charakter hodinek.

Uvnitř ocelového pouzdra pracuje mechanický kalibr UNG-27.S1 definující novou generaci strojků značky.

Disponuje totiž křemíkovým vláskem, který je odolný vůči magnetickému poli a garantuje vyšší přesnost, nežli běžně využívané materiály. Hodinky tak mají i poměrně vysokou rezervu chodu, a to celých 65 hodin.

Za zhruba sedmdesát tisíc by měly rozšířit portfolio hodinářského ateliéru Chronoshop, a to na tematicky zeleném řemínku z nubuk kůže, která je u nožek výrazně prošitá bílou nití.

Více z rubriky Chronografy

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.