Sociální sítě
Nahoru

Hora ruit: Od slunečních hodin po PRIMKY

Muzeum Náchodska společně s tradičním výrobcem hodinek PRIM, společností ELTON hodinářská z Nového Města nad Metují, připravili na hlavní letní sezonu výstavu nazvanou „Hora ruit – Od slunečních hodin po PRIMKY“. Jak název napovídá, výstava seznámí návštěvníky se způsoby, jakými naši předci v minulosti měřili čas, ale i s tradicí místní výroby hodin a hodinek.

Ladičkové hodinky Elton, Foto M.Hejduk

Návštěvníci se mohou těšit na přesýpací hodiny, diptychové sluneční hodiny nebo vzácné kapesní vřetenové hodiny z první poloviny 18. století. Jádrem výstavy však bude vývoj hodinek PRIM, které dnes vynikají ve světě především tím, že vyrábějí hodinky v malých sériích s vlastními strojky. Návštěvníci se mohou těšit na jeden z prvních modelů Spartak a unikátní ladičkové hodinky ELTON.

Expozice náramkových hodinek Prim, Foto M.Hejduk

K vidění budou ale i další staré i nové modely hodinek Prim, budíky, nástěnné a stolní hodiny, původní výkresová dokumentace, či součástky přibližující proces výroby. Vyzkoušet si také budete moct práci hodináře a zasednout k hodinářskému stolu.

Nechybí ani nástěnné hodiny, Foto M.Hejduk

Více z rubriky Hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.