Sociální sítě
Nahoru

Pestrý příběh ginu a jeho cesta na vrchol

Popularita ginu za poslední dekádu raketově vzrostla, což je patrné i díky tomu, že v oblasti alkoholických nápojů aktuálně reprezentuje jednu z nejrychleji se rozvíjejících kategorií. Gin je kulturním fenoménem, který k sobě vábí dlouhé zástupy nadšenců.

Milovníci ginu však nejsou jen pouhými konzumenty, ale zároveň zvědavými dobrodruhy, kteří rádi pátrají po bližších informacích a zajímavostech, aby mohli objevovat rozmanité chutě. Krokem k dalšímu poznání jedinečného světa tohoto oblíbeného destilátu je nové speciální číslo časopisu Warehouse #1. GIN je cenným zdrojem informací, rádcem i společníkem k nalité sklence. Přináší nejen strhující příběh ginu a jeho úspěšnou cestu na vrchol, ale zároveň pohled na současný svět ginu, kdy představuje unikátní giny, které nabízí prodejna Warehouse #1 a její e-shop. GIN je po loňském čísle o rumu v pořadí již druhým speciálem, který se tentokráte detailně zaměřuje na destilát s dominantní chutí jalovce. Kromě historie, popisu výroby či klasifikace ginu v něm čtenáři najdou rovněž lákavé tipy na ginové koktejly a další doporučení, jak si gin vychutnat.

Publikace GIN je k dostání v prodejně Warehouse #1 v pražském Karlíně a na e-shopu warehouse1.cz za 300 Kč.

Poznávání světa prostřednictvím ginu

GIN bere čtenáře na pomyslnou ginovou cestu kolem světa, kdy skrze poznávání jednotlivých značek z portfolia společnosti Ultra Premium Brands doslova vybízí k objevování přírodního bohatství z rozličných koutů světa. Seznámení se snahou výrobců, kteří usilují o vytvoření autentického ginu odkazujícího ke specifické myšlence či danému místu výroby, tak začíná v kolébce ginu ve Velké Británii. Odtud se tato ginová expedice posouvá přes Irsko do kontinentální Evropy a dále na východ, kde ukazuje výjimečnost ginů z Japonska, Vietnamu, Filipín či Nového Zélandu. Poslední etapa následně přenáší čtenáře do Ameriky, kde může obdivovat giny z Guatemaly, Ekvádoru nebo Venezuely, kde část rostlinných složek pochází přímo z amazonského pralesa.

Od prosté pálenky k prémiovému destilátu

Než se však vydají s autory publikace na společnou pouť, připomenou si na úvod, jaká byla historie ginu i to, jak gin vzniká. Na samém začátku je vedle legislativního vymezení rozveden úspěšný příběh ginu, jenž se podobá pohádce o Popelce, která to od začouzených kamen dotáhla až mezi vysokou šlechtu. Mapuje tak vývoj ginu, jenž se proměnil z oblíbené jalovcové pálenky, kterou vyhledávala chudina, v prémiový destilát, po němž s neskrývanou chutí sáhli zástupci elit. Na čtenáře poté v rámci popisu výroby zároveň čeká též připomínka, že to ani zdaleka není pouze o jalovci, což připomínají mimo jiné kresby rostlin od Anny Skoumalové, které se objevují jak na obálce, tak uvnitř tohoto speciálního vydání.

Ginová inspirace

V ginovém speciálu nechybí ani popis slavných i kolikráte napůl zapomenutých koktejlů, mezi nimiž přirozeně nesmí chybět ani gin s tonikem. Právě toniku, jeho příběhu a kvalitě, se toto speciální číslo podrobně věnuje, neboť tři čtvrtiny z oblíbeného koktejlu Gin & Tonic tvoří zrovna onen lehce nahořklý nealkoholický perlivý nápoj obsahující chinin. Společně s koktejly na bázi ginu se mohou čtenáři nechat dále inspirovat tipy na párování doutníků a ginu, případně radami, jak využít gin při vaření. Každý čtenář tak v daném speciálním vydání časopisu Warehouse #1 najde plno podnětů, zajímavostí i poučení.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.