Sociální sítě
Nahoru

Patek Philippe: Tři úžasné a nadčasové dámské modely

Patek Philippe, tradiční ženevská manufaktura patřící do takzvané Svaté Trojice švýcarského hodinářství, letos uvedla už třináct nových modelů včetně hlavního technického debutu Ref. 5326G-001 Annual Calendar Travel Time. Ve svých klasických kolekcích nezapomíná ani na ženy. Důkazem jsou troje nové hodinky s fascinujícími detaily, komplikacemi, jako jsou měsíční fáze nebo ukazatel světového času, dokonalými strojky i dechberoucími číselníky.

Ref. 5326G-001 Annual Calendar Travel Time

Novinky ztělesňují přístup Patek Philippe k hodinářskému řemeslu: nejde o pouhou reedici starých modelů, ale o estetickou evoluci. U dvou dámských modelů vsadila legendární manufaktura na olivově zelenou barvu číselníků, kterou uvedla už loni na mechanických hodinkách z kolekce Twenty~4. Navazuje tak na velký úspěch odstínu „Adventurous Khaki“ z roku 2004, který zdobil dámský model Aquanaut Luce.

Ref. 4910/1200A-011 Twenty~4

Slavný ukazatel světového času Patek Philippe World Time manufaktura vyvinula už ve 30. letech minulého století. Umožňuje číst čas zároveň ve všech 24 časových zónách, a navíc díky patentu z roku 1999 uživatel stisknutím tlačítka na pozici desáté hodiny jednoduše nastaví čas ve všech časových zónách najednou.

Ref. 5326G-001 Annual Calendar Travel Time

Nová Ref. 7130R-014 World Time zaujme nádherným číselníkem olivově zelené barvy, jehož střed je ručně gilošován a dekor připomíná vyplétaný vzor na starých proutěných koších. Stejnou barvou vyniká i perfektně čitelný disk s bílými názvy světových metropolí a 24hodinová stupnice s barevným rozlišením dne a noci. Uvnitř pouzdra z růžového zlata, které je stejně jako přezka osazeno 89 kusy diamantů, je uložen ultratenký kalibr 240 HU.

Ref. 7121/200G-001 Moon Phases

Pro značku Patek Philippe je typická práce s diamanty, které doplňují a zvýrazňují krásu samotných strojků hodinek. Potvrzením tohoto pravidla je luneta nového modelu Ref. 7121/200G-001 Moon Phases osazená dvěma řadami briliantů tak, aby připomínala jemnou krajku.

Ref. 7121/200G-001 Moon Phases

Jedna z nejoblíbenějších komplikací, ukazatel měsíční fáze, přináší radost ženám na hodinkách Patek Philippe už od roku 2013. Značka letos znovu interpretuje krásu Měsíce díky modré barvě sofistikovaného číselníku s efektem slunečních paprsků. Číselník symbolizuje noční oblohu, na níž se jako hvězdy skví všechny nezbytné údaje. Uvnitř pouzdra z bílého zlata se ukrývá mechanický kalibr s ručním nátahem 215 PS LU, nejmenší komplikovaný strojek manufaktury.

Ref. 4910/1200A-011 Twenty~4

Nadčasová elegance vyzařuje z quartzového modelu Ref. 4910/1200A-011 Twenty~4. Olivově zelený číselník s efektem slunečních paprsků je uložen v ocelovém obdélníkovém pouzdře inspirovaném stylem art-deco. Jeho dvě strany jsou osazeny 18 kusy diamantů a univerzálnost novinky podtrhuje ocelový tah. Modelovou řadu Twenty~4 uvedla značka Patek Philippe v roce 1999 coby první kolekci určenou výhradně ženám, a to pro všechny příležitosti.

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.