Sociální sítě
Nahoru

Jak úspěšně čelit stresu

Práce se na vás valí ze všech stran, doma to také není právě ideální, případně jste uprostřed zkouškového, špatně spíte a víte, že takový životní styl pro vás není dlouhodobě udržitelný. Curapil má řešení.

Udělejte si čas jen pro sebe

I když je často těžké takovou chvilku najít, je stejně (ne-li více) důležitá jako včasné odevzdání pracovního úkolu. Zařaďte do svého programu alespoň půl hodinku týdně a dopřejte si například důkladnou kosmetickou péči. Nemusíte hned navštěvovat salony, kde ošetření trvá déle. I doma se můžete hýčkat voňavou relaxační koupelí, nanést pečující pleťovou masku, zaposlouchat se do oblíbené hudby a jednoduše vypnout. Rozzáříte svou pleť a podpoříte i svou vnitřní krásu, protože budete vyrovnanější a spokojenější.

Sprchový olej, Curapil, 200 ml/249 Kč, curapil.cz

Využijte sílu přírody

Pro zklidnění, zmírnění napětí a zvýšení psychické pohody sáhněte po třezalce nebo o něco méně známém šišáku, ideálně v kombinaci s bylinkami, které vám dodají energii – třeba s čím dál více oblíbenou jihoamerickou macou. K odolnosti proti stresu přispívá také hořčík, díky kterému bude kvalitnější váš spánek a úporné bolesti hlavy se vám vyhnou obloukem.

Maca peruánská, Curapil, 60 ks/299 Kč, curapil.cz

Zaměřte se na svou stravu. Nejezte ve spěchu nebo pozdě večer. Nachystat si menší porce jídla na celý pracovní den dopředu není nijak náročné a brzy to zvládnete během chvilky. Vyvážená strava vám dodá energii bez přibývajících kilogramů, budete se cítit krásná a sebevědomá.

Pleťová maska s kyselonou hyaluronovou, Curapil, 100 ml/369 Kč, curapil.cz

Smích místo dvojky bílého

Smějte se. Že smích prodlužuje život zní možná jako klišé, jenže je to prostě pravda. Nemusíte se hned popadat za břicho, ale schválně se zkuste zaměřit na to, kolikrát se během dne upřímně zasmějete a jak často se mračíte nebo zlobíte. Nechte zvítězit smích, vrásky od smíchu jsou sympatičtější než ty způsobené starostmi. S alkoholem opatrně, organismu oslabenému stresem spíše ublíží. To platí i pro nikotin a další návykové látky.

Šišák, Curapil, 60 ks/199 Kč/ curapil.cz

Více z rubriky Průvodce českou kosmetikou

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.