Sociální sítě
Nahoru

Moře v Deeru

Restaurace Deer v centru Prahy, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, je sázkou na jistotu. Šéfkuchař Lubomír Dolejš zde před nedávnem začal působit a změnil ráz celé restaurace. Fine dining s mezinárodním menu na vysoké úrovni. Gastronomický zážitek utvrzuje vytříbený servis a neuvěřitelně příjemné atriové prostředí.

V novém menu nechybí signature sekce zvěřina, tím to ovšem nekončí. „Chápu, že ne každý holduje zvěřině, proto jsem se rozhodl do menu otisknout kromě lesa i moře. Hosté v něm tedy také naleznou ryby a mořské plody. Osobně bych rozhodně doporučil Linguine s mořskými plody. Kromě domácích těstovin a hráškového pyré host na talíři nalezne mušle svatého Jakuba, krevety, kalamáry a slávky. Dokonalý pokrm, který jen tak neomrzí,“ dodává šéfkuchař Lubomír Dolejš.

Kromě již zmíněného dále sekci moře v menu zastupuje Filet z pražmy královské, který doplňují dušené mušle, grenaillle a estragonová omáčka. Za povšimnutí stojí grilované chapadlo z chobotnice s cizrnovým krémem, omáčkou z citronové trávy, tomaty a fazolkami. Milovníci tuňáka si přijdou také na své, jelikož v menu nechybí Steak z tuňáka žlutoploutvého s wasabi pyré, shitake a teriyaki demi-glace.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.