Sociální sítě
Nahoru

Zima s chutí sněhobílého kokosu

V pražské Pštrossově ulici se cukrář Roman Janeček nadále soustředí na jeden zákusek, ovšem v několika chuťových variantách. Čtyři stálé příchutě věnečků – máslový, čokoládový, pistáciový a citronový – pak doplňuje pátá, sezónní limitovaná edice. Zimní věneček bude kokosový, v barvě čerstvě napadlého sněhu. K dostání bude od prosince.

Stejně jako všechny ostatní věnečky je i tento polosladký. Bílý korpus plněný kokosovým krémem s máslovým základem a hoblinkami kokosu chutí připomíná oblíbené kuličky Raffaello, ovšem s daleko menším množství cukru. Jelikož středobodem zimní sezony jsou Vánoce plné cukroví a dalších laskomin, představuje kokosový věneček odlehčení po hodování a protiklad k vanilkovým rohlíčkům a lineckému,“ vysvětluje Roman Janeček.

Věnečky je možné zakoupit v balení po 4, 8, 32 a 72 kusech. Skladba boxu je pak zcela v rukou kupujícího. Cukrář považuje rozbalování jakékoli krabice – ať už je v ní kabelka, hodinky nebo věnečky – za malý obřad. Tomu odpovídá styl balení, kdy věnečky obklopuje hedvábný papír. Samotný box je navrch převázaný zlatou stuhou, s decentním logem. Uvnitř se na vyžádání kromě zákusků ukrývá také ručně psaná karta, jejíž znění lze personifikovat. Díky tomu jsou Věnečky Janeček ideálním dárkem – pro rodinu i přátele, kolegy i klienty.

Krabici plnou čerstvých věnečků lze darovat i přímo pod vánoční stromek. Na Štědrý den bude boutique Věnečky Janeček ve Pštrossově ulici otevřený od 10 do 14 hodin, kdy bude možné vyzvednout si své sváteční objednávky. Stejně tak bude otevřeno i mezi svátky a na Silvestra. Tehdy po záplavě cukroví přijde vhod něco slaného, například věneček se sýrovo-koprovým krémem a uzeným lososem. Alternativa chlebíčků pro novoroční oslavu je dostupná pouze na objednávku v minimálním počtu 32 kusů.

Kdo nestihne ochutnat kokos ještě před Vánoci, nemusí litovat. Zimní edice není limitovaná svátky, a tak bude k dostání i po Novém roce. Roman Janeček navíc 11. ledna slaví své narozeniny a jelikož miluje oslavy, mají se jeho zákazníci na co těšit. Co konkrétně chystá, však zatím zůstává zahaleno tajemstvím.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.