Sociální sítě
Nahoru

Ikonické hodinky Tank Française od Cartier se navrací do záře reflektorů

Nově přepracovaný model Tank Française oplývá avantgardním duchem a evokuje tak Paříž, její svobodu, kreativitu a kulturní geografii, které dokonale zachytila kinematografie takzvané nové vlny. Bylo proto přirozené hodinky zvěčnit ve filmu na půli cesty mezi levým a pravým břehem Seiny coby svědka plynoucího času.

Krátkometrážní počin populárního britského režiséra Guye Ritchieho vzdává poctu kinematografii a myšlence tvůrčí svobody sdílené také domem Cartier. Hlavní roli sehrává Paříž v obklopení výrazných mezinárodních osobností – jedním z nejobsazovanějších herců své generace Ramim Malekem a Catherine Deneuve, legendy stříbrného plátna a módní ikony.

Snímek vypráví o náhodě a vtipných překvapeních, které nám přichystal osud, a o karmickém poutu, jež zdánlivě existuje mezi některými lidmi. Na jedné straně Rami Malek, na druhé Catherine Deneuve, jejichž osudy se zkřížily na pařížském mostě Alexandra III. v několika časových obdobích.

Ona se na tomto místě objevila ve snímcích Paraplíčka ze Cherbourgu Jacquese Demyho, Indočína režiséra Regise Wargniera nebo Place Vendôme – Svět diamantů režisérky Nicole Garcii, zatímco on v roli všestranného umělce. Časy se sice mění, avšak elegance zůstává stejná, což platí jak v případě hodinek Tank, tak Ramiho Maleka a Catherine Deneuve ztělesňujících proslulý francouzský šarm.

Více z rubriky Hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.