Sociální sítě
Nahoru

Speciální provedení hodinek Prim Diplomat pro rok 2023

Hodinky PRIM DIPLOMAT jsou více než 55 let symbolem elegance, noblesy a nadčasového designu. Společnost ELTON hodinářská nyní představuje tento ikonický společenský model ve zbrusu novém provedení. Poprvé v historii se DIPLOMAT oblékl do bronzu.

Stejně jako oblek na míru, nebo ručně šité boty, i hodinky musí dokonale padnout. Splynout s vaším zápěstím tak, že si je uvědomíte až ve chvíli, kdy ze svého okolí uslyšíte komplimenty. Decentní i elegantní a zároveň unikátní a nezaměnitelné.

Přesně takové jsou hodinky PRIM DIPLOMAT.

Novoměstský výrobce se při tvorbě výjimečné edice inspiroval jedním ze svých nejznámějších modelů z konce 60. let. Designérům společnosti ELTON hodinářská se však nestárnoucí design podařilo posunout na novou úroveň. Ikonické pouzdro s typickým frézováním po obvodu číselníku je vyrobeno z bronzu, stejně jako decentní korunka a spona ručně šitého řemínku. Antracitový číselník zdobí typické paprsky, výrazné ručky a indexy. Absence datumového okna umocňuje čistotu a souměrnost designu.

Prosklené zadní víko umožňuje obdivovat precizní práci hodinářských mistrů. Manufakturní strojek PRIM s ručním nátahem vytvořili v kombinaci černě rhodiovaných a zlacených prvků. Paprskovité linky na základně strojku propojují design přední a zadní strany hodinek.

Bronzová číslovaná edice hodinek PRIM DIPLOMAT bude v prodeji pouze do konce roku 2023. Jde tedy o další speciální edici tradičního českého výrobce, která není omezená počtem kusů, ale časem, po který ji bude možné objednat.

Historie prvních československých luxusních hodinek

Příběh jednoho z nejznámějších modelů značky PRIM se začal psát již v roce 1965. Novoměstský podnik stál před úkolem vytvořit špičkový společenský model, který by reprezentoval domácí hodinářské mistry v zahraničí. Výsledkem byly hodinky s nezaměnitelným designem číselníku i pouzdra.

Původní pracovní název zněl „PRIM Repre“, toto označení však nezaujalo. Bylo nutné najít jméno nové. Vedení továrny v Novém Městě nad Metují se rozhodlo pro novátorský postup. Ve vysílání Československé televize byla vyhlášena veřejná soutěž, ze které měl název vzejít. Ze všech došlých návrhů bylo vybráno jméno PRIM DIPLOMAT, pod kterým se hodinky začaly v roce 1966 vyrábět.

Více z rubriky Hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.