Sociální sítě
Nahoru

Řada hodinek Montblanc 1858 Iced Sea se navrací s novým šedým číselníkem

Po loňském úspěšném uvedení modelu 1858 Iced Sea Automatic Date Montblanc převlékl ciferník s charakteristickým efektem zmrzlého ledu do elegantního odstínu šedé. Nové zabarvení inspiroval jeden z největších údolních ledovců na severním úbočí hory Mont Blanc – Mer de Glace neboli Ledové moře.

Ten se v určitém světle jeví jako šedý, neboť odhaluje minerální usazeniny zachycené po dlouhá tisíciletí v jeho struktuře. Ocelové pouzdro nové edice vzniklo v rozměru 41 milimetrů a jeho zadní strana nese trojrozměrnou rytinu ledovce s postavou potápěče zkoumajícího mrazivé vody pod ním.

K navození ledovcového vzhledu ciferníku posloužila speciální starobylá technika zvaná gratté-boisé, která mu propůjčuje dokonalou hloubku a jas. Vedle toho gravírování na dýnku vzniklo pomocí laseru, jenž na kovu vytváří trojrozměrný reliéfní obraz s fascinujícím kontrastem. Toho je dosaženo kombinací matných a lesklých povrchových úprav dodávajících rytině intenzitu a realističnost.

Hodinky Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date představují více než jen sportovní model, ale především certifikované potápěčské časomíry splňující normu ISO 6425. Kromě toho, že disponují tímto důležitým bezpečnostním certifikátem, každý vyrobený kus prošel 500hodinovým testem prováděným laboratoří Montblanc, aby byla zajištěna odolnost proti nárazu, magnetickému poli, teplotě a zaručena vodotěsnost (30 ATM).

Časomíry musí být také viditelné za všech podmínek. Za tímto účelem Montblanc aplikoval bílou luminiscenci Super-Luminova na ručky, indexy a nulový bod ležící na lunetě na pozici 12. hodiny, přičemž všechny svítí slabě modře v souladu s ledovcovým tématem. Ciferník doplňuje jednosměrná keramická luneta se zvýrazněnou 15minutovou stupnicí v kontrastní barvě, což je u potápěčských hodinek důležité rozlišení.

Hodinky disponují tahem ve tvaru V z nerezové oceli, který lze snadno vyměnit za pryžovou variantu s obšitím v barvě ciferníku, aniž by bylo zapotřebí navštívit butik Montblanc, či použít jakýkoli nástroj. Vedle snadné a rychlé výměny je možné řemínek přizpůsobit i obvodu zápěstí. Každý nositel má tedy možnost si délku nastavit dle svých potřeb, především, když bude hodinky nosit na potápěčském neoprenu.

Ocelový tah se navíc vyznačuje atraktivním, zužujícím se provedením v rozmezí od 20 do 16 milimetrů se zajištěním v podobě dvojité spony. Najít řemínky se zúžením v této cenové relaci je velmi vzácné, neboť vyžadují podstatně komplikovanější a dražší výrobní postup. A právě tyto detaily hodinkám Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date propůjčují punc charakteru a elegance. Nerezová ocel a pryž byly zvoleny záměrně pro svou odolnost ve slaném a vlhkém prostředí.

Více z rubriky Hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.