Sociální sítě
Nahoru

Gin Toison ze slovenských termálů

Ginová rodina se na našem trhu rozrostla o dalšího člena, který tentokrát pochází ze Slovenska. Značka Toison je z okolí Trenčianskych Teplíc a jedná se o precizní ginové destiláty, které svou kvalitou dosahují uznávaných světových značek.

Na první pohled vás zaujme lahev výjimečného tvaru. Je totiž odlita ve tvaru zvonu. Jedinečný design lahve získal dokonce bronzovou medaili ve světové soutěži obalového designu Pentawards 2020.

Gin Toison je vyráběný precizní řemeslnou výrobou. Destilace je pomalá a probíhá v destilační koloně Holstein. Pro dosažení kvality byla zvolena metoda výroby steeping, která spočívá v naložení ingrediencí do tekutiny, aby se mohly všechny chutě a vůně do výsledného produktu patřičně vstřebat. Po destilaci gin odpočívá měsíc v kameninových nádobách. Díky tomu, že tyto nádoby mohou „dýchat“, se chuť stabilizuje a všechny ingredience se tak mohou propojit v dokonalou harmonii.

Při přivonění vás na první nádech okouzlí vůně heřmánku, lipových květů a bezových plodů. Na jazyku vás poté pošimrají borůvky, šípky, jahodové listy, růžové koření a netradiční Aframon rajské zrno (tzv. grains of paradise). V samotném závěru ucítíte sladké dřevo, ovocnou arónii a svěží citrusy.

Pokud máte radši než klasiku neotřelou variantu, potěší vás červená verze tohoto ginu. Toison Ruby Red vzniká macerací pšeničného koncentrátu s borůvkami a květy, následně stejně jako jeho průhledný bratr odpočívá v kameninových nádobách. Poté se přidává další bobulovité ovoce, díky čemuž je dosaženo krásně rubínové barvy.

Ve vůni ucítíte jahody a jemný bylinný akcent, v chuti vás osloví maliny spolu s lehkým dotekem černého bezu, jahod a samozřejmě samotného ginu. Dokonalou vyváženost chuti dokládá i fakt, že tento gin získal v prestižní soutěži WORLD GIN AWARDS zlatou medaili v kategorii ochucených ginů.

Více z rubriky Domácí bar

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.