Sociální sítě
Nahoru

Pokračování cesty kolem světa za 80 dní s kolekcí per Montblanc Meisterstück

V pořadí druhá edice per Meisterstück, kterou značka Montblanc věnuje legendárnímu literárnímu dobrodružství Julese Verna Cesta kolem světa za 80 dní, sleduje výpravnou cestu jeho hlavního hrdiny z indické Bombaje do japonské Jokohamy.

Kolekce Montblanc Meisterstück Around The World in 80 Days ohlašuje návrat v podobě nové speciální edice psacích per Meisterstück a dalších doplňků oslavující stejnojmenný kultovní román francouzského spisovatele Julese Verna, jenž uchvátil představivost mnoha generací. Bestsellerové dílo vypráví příběh britského gentlemana Philease Fogga a jeho věrného komorníka Passepartouta vydávajících se v rámci sázky na cestu kolem světa, kterou musí stihnout do 80 dní.

Oba dobrodruzi závodí s časem na palubách parníků, vlaků, a dokonce i na hřbetu slona, aby zdolali epickou výzvu. Druhá edice Montblanc Meisterstück Around The World in 80 Days, inspirovaná duchem cestování a dobrodružství, začíná tam, kde ta úvodní skončila – na cestě z Bombaje do Jokohamy – přičemž zahrnuje novou limitovanou sérii 811 kusů per rozvíjející klíčové designové prvky řady v provázanosti s prémiovými materiály a delikátním ručním zpracováním.

Design psacích potřeb připomíná cestu dvojice přes Indii a Čínu spolu s jejich příjezdem do Japonska, a to prostřednictvím vzorů evokujících kultury daných zemí, včetně indického motivu paisley, pěti mincí z čínské dynastie Čching a tradičního japonského dezénu mořských vln. Kartuše zdobící víčko pera zobrazuje majestátného slona Kiouniho, který dobrodruhy provázel napříč džunglí. Mezi další detaily patří číslice 80 vygravírovaná na vršku víčka, označující délku celé zamýšlené cesty, zatímco číslice 25 na opačné straně odkazuje na počet dní, které trval úsek z Bombaje do Jokohamy.

Na počest karetní hry, jež celé dobrodružství iniciovala, zdobí klip červeně lakovaný motiv kára a na konusu se zase objevuje gravírovaná sada karet symbolizující Foggovu sázku společně se vzorem inspirovaným šperky princezny Aoudy, do které se zamiluje. Dekor ohořelého dřeva na edici Solitaire a limitované sérii je odkazem k princezně zachráněné Phileasem Foggem před rituálním upálením na hranici. Rytina horkovzdušného balónu na hrotu pera je poctou Julesi Vernovi a jeho vůbec prvnímu dobrodružnému románu Pět neděl v balónu, vedle toho rytiny 20/10 a 14/11 označují odjezd pana Fogga z Bombaje 20. října a z Jokohamy 14. listopadu.

Více z rubriky Extra dárky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.