Sociální sítě
Nahoru

Jedinečná fúze inovací a udržitelnosti dvou ikonických švýcarských značek

Hublot a Nespresso, dvě švýcarské ikony, spojily své síly v rámci výjimečného projektu – vytvoření hodinek Big Bang postavených na recyklaci a cirkulaci. Jde o první hodinky vyrobené z recyklovaných hliníkových kapslí a kávové sedliny Nespresso.

V rámci iniciativy Second Life spolupracuje Nespresso v posledních sedmi letech s předními švýcarskými značkami a společně vytváří nové produkty z použitých hliníkových kapslí. Hodinky Big Bang Unico Nespresso Origin, které jsou výsledkem spolupráce společností Hublot a Nespresso, v sobě zrcadlí hodnoty obou společností – inovace, dokonalost a udržitelnost.

Společnost Hublot, založená v roce 1980, je proslulá svým uměním fúze, vyvíjením nových slitin a kompozitů, čímž posouvá hranice různých materiálů. Zároveň do centra luxusního hodinářského průmyslu staví pryž, kterou využívá pro své řemínky. Nespresso zase v roce 1986 způsobilo revoluci svým jedinečným vynálezem přípravy kávy, který dokonale propojil přesnost s jedinečnou chutí. V roce 1991 ho značka přivedla k dokonalosti novým recyklačním systémem, který odděluje hliník od kávové sedliny, což jí umožnilo opětovné využití každé ze složek.

Díky tomu se dnes mohou kávové kapsle proměnit v hodinky a kávová sedlina v řemínek. Tento světový unikát, díky kterému se z recyklovaného hliníku spojeného s kávovými kapslemi stalo pouzdro, rámeček, korunka a tah a z kávové sedliny řemínek a náramek, je přesně takovým průkopnickým řešením, které odpovídá filosofii Hublot.

Jde o bezprecedentní spolupráci, jejímž symbolem je ikonické písmeno „N“ na korunce a ikonická barva kapslí Master Origins Peru Organic. Pouzdro hodinek Big Bang Unico Nespresso Origin má průměr 42 mm a je vyrobeno z recyklovaného hliníku, přičemž 28% pochází z kávových kapslí Nespresso. Zářivě zelená barva je získána eloxováním hliníku a následným leštěním a saténováním. Stejnou úpravou prošla i korunka a tlačítko. Dýnko pouzdra je vyrobené z Eco-Titanu (recyklovaný titan), stejně jako spona na pryžovém řemínku a sportovním řemínku na suchý zip. Na výrobu řemínků využívající výměnný systém Hublot One Click, byla využita recyklovaná kávová sedlina z kapslí Nespresso.

Při výrobě látkového řemínku spolupracoval Hublot se společností SingTex, jedním z partnerů společnosti Nespresso, která již dříve používala recyklovanou kávovou sedlinu k výrobě látky s názvem SCafé. Tato 100% recyklovaná tkanina (tvoří ji 5% kávové sedliny a 95% recyklovaného polyesteru) je poprvé použita i k výrobě řemínku hodinek. Také pryžový řemínek využívá kávovou sedlinu. Tvoří ho 4,1 % kávové sedliny a 8,2% recyklované bílé pryže, která je pro značku Hublot typická.

Hodinky Big Bang Unico Nespresso Origin získají zákazníci v unikátním boxu Hublot Greenbox, který se do budoucna stane běžnou součástí všech kolekcí hodinek. Box je kompletně vyroben z dubového certifikovaného masivu a to včetně pantů. V rámci spolupráce se značkou Nespresso je tento box zdoben logy obou firem, které se na dřevo otiskly díky kávové sedlině.

Více z rubriky Chronografy

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.