Sociální sítě
Nahoru

5 tipů na výlety v Jihočeském kraji s Corollou Cross

Na výlety do přírody je jako stvořená nová Toyota Corolla Cross. Ta vychází z nejprodávanějšího vozu světa, slavné Corolly. Nejde však o původní sedan, ale SUV. Ocení ho třeba rodiny s dětmi. Hybridní pohon slibuje ekologickou jízdu a příjemně nízkou spotřebu.

Ve městech přitom můžete jezdit až 80 procent času na elektřinu, kterou si tento vůz sám vyrábí z energie vznikající při brzdění. Zcela tak odpadají starosti s dobíjením.

Další díl seriálu Počesku z produkce české Toyoty vás přesvědčí, že v Česku si můžete v jakémkoli období užít spoustu super výletů. Tentokrát představujeme zajímavá místa v Jihočeském kraji.

Rezidence Malše

Perfektním místem, odkud vyrážet na výlety po okolí, jsou České Budějovice. Pokud tady hledáte netradiční ubytování, rozhodně vyzkoušejte plovoucí apartmány Rezidence Malše. Užijete si tak neobvyklý život na hausbótu, a přitom budete bydlet v samém srdci města.

Cílem majitelů bylo po vzoru moderních evropských měst využít řeku a zařadit ji do každodenního života. A pozor, fungují tu celoročně, takže si tady při troše štěstí užijete i výhledy na zasněžené Budějovice a zamrzlou řeku.

České Budějovice

Romantickými uličkami Českých Budějovic si zajděte až ke kostelu Obětování Panny Marie, který tu stojí stejně dlouho jako město samo, tedy už od konce 13. století. Jeho Bílá věž však pochází z období pozdní gotiky a s výškou 51 metrů tvoří typické panorama města. V zahradě kláštera je pět unikátních soch od Josefa Dietricha, které původně stály při vstupu do kostela. Jedné z nich údajně sochař propůjčil svoji tvář. Z jedné strany kostel lemuje řeka, z té druhé zase Piaristické náměstí, které se rozkládá na místě bývalého kostela.

V Budějovicích se pak zajděte podívat ještě na Vodárenskou věž. Tady můžete obdivovat architekturu a dovědět se něco o historii vodárenství během komentovaných prohlídek, ale určitě vezměte i děti – na Vodárenské věži začíná také šifrovací hra Kachna na prameni, kterou je však třeba si rezervovat předem na webu vodárny.

Fritschova stezka

Údolím Vltavy vede 18 kilometrů dlouhá Fritschova stezka. Nabízí překrásné skalní útvary a výhledy. Její první část, která tu vznikla už ve 30. letech, začíná v Boršově nad Vltavou a vede do Jamného, odtud pokračuje k Dívčímu Kameni a končí ve Zlaté Koruně.

Dívčí Kámen

Ke zřícenině hradu Dívčí Kámen můžete dojít buď po červeném značení Fritschovy stezky, ale lze se sem i přiblížit autem a zaparkovat v Holubově nebo Třísově. Připlout sem ale lze i lodí, a to až do kempu Dívčí Kámen. Samotný hrad stojí na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy.

Rozhledna Kleť

Milovníci horských túr a výhledů si jistě nenechají ujít kamennou věž rozhledny Kleť, která je zároveň nejvyšší horou Blanského lesa. Věž na okolní krajinu dohlíží dokonce už od roku 1825, kdy ji tu nechal postavit kníže Josef Schwarzenberg pro soukromé účely svého rodu. Veřejnosti slouží rozhledna od druhé poloviny 19. století.

Více z rubriky Travel

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.