Sociální sítě
Nahoru

Emirates zažívá jedno z nejrušnějších letních období v historii

Emirates, největší mezinárodní letecká společnost na světě, má za sebou jedno z nejrušnějších letních období v historii. V období od června do srpna přepravila více než 14 milionů cestujících s průměrnou obsazeností sedadel přesahující 80 % v rámci své celosvětové sítě.

Rostoucí poptávku po mezinárodních cestách v celé síti Emirates potvrzují také výhledy na nadcházející měsíce. Destinace Dubaj zůstala mezi cestujícími oblíbená i v letních měsících, kdy do této metropole přicestovaly dva miliony zákazníků, kteří si zde užili její celoroční atrakce. Mezi hlavní příletové trhy do Dubaje se společností Emirates v tomto období patřily Velká Británie, Indie, Německo, Pákistán, Saúdská Arábie, Čína, Egypt a Kuvajt. Více než 35 % návštěvníků Dubaje, kteří cestovali s Emirates, tvořily rodiny, které zde zůstaly v průměru déle než dva týdny.

V letošní zimní sezóně očekává letecká společnost další nárůst poptávky po cestách do Dubaje, ve městě bude probíhat celá řada globálních konferencí, sportovních a kulturních akcí světové úrovně. V prvních šesti měsících roku 2023 již město přivítalo více než 8,5 milionu zahraničních návštěvníků, což je o milion více než ve stejném období v loňském roce.

Adnan Kazim, obchodní ředitel Emirates, uvedl: „Poptávka po cestování v rámci naší sítě je silná, a to i přes rostoucí tlaky na životní náklady na mnoha trzích. Ukazuje to, jakou hodnotu lidé přikládají cestování – ať už za prací, zábavou, studiem nebo návštěvou blízkých; a jak zásadní je mezinárodní letecké spojení při propojování jednotlivých komunit.“

„Společnosti Emirates se po pandemii podařilo rychle obnovit své letové řády, a to i díky úzké spolupráci s partnery z oboru. Společně jsme tak zajistili připravenost na poptávku zákazníků a jejich návrat do domovského letiště a leteckého uzlu Dubaje. Jsme rádi, že vidíme silné preference zákazníků pro náš produkt ve všech třídách, zejména v Premium Economy. Budeme i nadále dbát na to, abychom našim zákazníkům poskytovali nejlepší poměr ceny a kvality, a to prostřednictvím investic do našich produktů, služeb a provozování efektivní globální sítě.“

Od června do srpna společnost Emirates uskutečnila téměř 50 000 letů do 140 měst a z nich a přepravila více než 14 milionů cestujících.

Více z rubriky Travel

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.