Sociální sítě
Nahoru

Sezóna kukuřice vrcholí

Málokdo by si vybavil podzimní dny bez vůně vařené či grilované kukuřice. Věděli jste ale, že je tato podzimní pochoutka neodmyslitelně spojená také s výrobou americké whiskey alias bourbonu? Tvoří totiž minimálně polovinu jejího složení. Vychutnejte si její chuť v ikonickém bourbonu Wild Turkey 101 i v receptu, který speciálně pro značku vytvořil známý český kuchař Hugo Hromas.

Tradice výroby bourbonu sahá až do migrační vlny v 18. století, kdy emigranti převážně z Velké Británie, Skotska a Irska hledali náhradu za oblíbenou pálenku z ovoce. A protože drsnější americké podmínky ovoci tolik nepřály, začali pálit rozšířenější kukuřici. Z prvotního nápadu se tak za více než dvě staletí stal celosvětově populární alkohol, který má dvě zásadní pravidla – musí být vypálen na území Spojených států amerických a musí obsahovat minimálně 51 % kukuřice.

V hlavní roli kukuřice

Nezbytným předpokladem pro výrobu bourbonu jsou dobré přírodní podmínky pro pěstování kukuřice a kvalitní voda. Není proto náhodou, že se rájem americké whiskey stal stát Kentucky. Kromě ideálního podnebí se totiž pyšní i kvalitní vodou. Ta neobsahuje železo, nýbrž minerály, díky kterým má mírně nasládlou chuť. Těchto skvělých podmínek pro výrobu bourbonu využili také irští bratři James a Johan Rippeyovi, kteří zde, na kopci zvaném Wild Turkey Hill, ve druhé polovině 19. století nastartovali historii dnes již populární značky Wild Turkey.

Za více než 150 let existence palírny Rippey Distillery u města Lawrenceburg se stal jejich bourbon americkou chloubou, která udává trendy. Značka Wild Turkey, konkrétně bourbon Wild Turkey 101 se stal díky píli legendárního master distillera Jimmyho Russella fenoménem a je pro své přednosti považován za měřítko kvality pro ostatní bourbony.

Ikona světa bourbonů

Název Wild Turkey 101 odkazuje na sílu, při které je bourbon lahvován, tedy 101 proof neboli 50,5 % alkoholu. Vyrábí se na základě tajné směsi kukuřice a kvalitních obilovin a následně zraje 6-8 let v dubových sudech vypálených na nejvyšší stupeň, který je označován jako „alligator char“. Díky speciální směsi, která obsahuje vysoký podíl žita, a vyšší síle má nezaměnitelný charakter, komplexní chuť a příjemný říz. Chuť je robustní, a přesto si zachovává jemnost. Bourbon si skvěle vychutnáte samotný, na ledu nebo v koktejlech.

NÁŠ TIP: Bourbon nejen v drinku

Výrazná chuť Wild Turkey 101 je výborným základem pro klasické drinky i koktejlové novinky a díky své síle navíc skvěle funguje i v kuchyni. Přesvědčte se o tom sami a vyzkoušejte originální recept známého české kuchaře Huga Hromase, který spojil exkluzivní chuť bourbonu s kukuřicí v originálním receptu.

Chutná kukuřičná žebírka provoní vaše podzimní rodinná setkání nebo okouzlí na grilovací party s přáteli při jednom z posledních teplejších večerů v roce. A protože ke skvělému jídlu patří kvalitní pití, ambasador značky Jaroslav Modlík aka Bourbonman vytvořil k receptu i originální drink.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.