Sociální sítě
Nahoru

Citroën představuje Type Holidays

Citroën představil svůj návrh obytné dodávky Type Holidays na veletrhu Caravan Salon, jedné z nejvýznamnějších světových akcí zaměřených na vozidla pro volný čas, která se konala v Düsseldorfu od 25. srpna do 3. září 2023. Tento návrh spojuje ikonický model Citroën Type H a moderní vůz SpaceTourer, výsledkem je uspořádání interiéru, které bude brzy k dispozici v síti Citroën. Značka Citroën se odjakživa inspirovala myšlenkou svobody a sdílení a je tedy zcela přirozené, že se rozhodla navázat na kvality vozu SpaceTourer a posílit svou pozici na tomto rychle rostoucím trhu.

Citroën je od svého vzniku značkou, která se snaží podporovat svobodu pohybu. Značka má k dispozici vynikající know-how, díky němuž může nabízet praktické, důmyslné a cenově dostupné modely, které jsou synonymem úniku z běžného života a aktivního trávení volného času.

Značka Citroën je druhým největším dodavatelem základních obytných vozů v Evropě. Toto dědictví se Citroën rozhodl zdůraznit představením upoutávky na SpaceTourer v podobě modelu Type H, který vytvořila italská karosářská firma Caselani. Tento věrný partner značky Citroën již nabízí řadu retro karoserií pro modely Citroën. „Van life“ je jiný, odlišný způsob cestování. Takže s vozem, který je skutečně jiný, odlišný od ostatních, jako je Type Holidays, vás čeká opravdový zážitek. Jeho jedinečný design, stejně jako jeho šedá barva, je poklonou legendárnímu modelu Type H, kterému se přezdívalo „Citroën Tube“.

Moderní SpaceTourer je přirozenou pozvánkou k cestování jiným způsobem, ať už o samotě nebo s ostatními, bez jakýchkoli omezení. Citroën se již v minulosti několikrát vydal na území obytných vozů, a to s koncepčními vozy Hyphen, Rip Curl či The Citroënist. Dnes chce Citroën na tento úspěch navázat a rozšířit své aktivity na rychle rostoucím trhu obytných vozů. Koncepční vůz Type Holidays předznamenává intenzivnější účast značky na tomto trhu prostřednictvím komplexní nabídky, která bude k dispozici na některých trzích v síti Citroën.

Toto rozhodnutí je reakcí na skutečný společenský fenomén. Na obytné vozy přesedá mnoho lidí: milovníci svobody a přírody, kteří chtějí jen otevřít dveře a rozjímat nad pohádkovou krajinou z postele, lidi, pro které je důležitá nezávislost a zároveň dbají na svůj rozpočet… Obytný vůz nabízí naprostou svobodu pohybu, zejména díky své výšce do 2 m, díky níž se vejde na parkoviště (městská i plážová) a lze jej používat denně, po celý rok. Nových obytných vozů se v současné době prodává v Evropě přibližně 90 000 kusů ročně, což je více než polovina všech prodaných vozů pro volný čas. „Van life“ je velmi oblíbený u mladé generace, protože nabízí neomezenou svobodu cestování a základní komfort za rozumnou cenu.

„Van Life“ vděčí za svůj úspěch také pokroku, kterého bylo dosaženo v oblasti výbavy a komfortu. Díky němu je kempování dnes elegantní a vedlo ke vzniku fenoménu přezdívaného „glamping“ (glamour + camping). Citroën Type Holidays nabízí všechny výhody vozu Citroën SpaceTourer: prostornost, pohodlí, tichý provoz, dvoje posuvné boční dveře pro snadný přístup a větrání, samostatně otevíratelné okno v zadních dveřích atd. Vše, co mohou až čtyři lidé potřebovat, aby mohli od všeho utéct.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.