Sociální sítě
Nahoru

DS Automobiles a slavná restaurace Tour d´Argent spolu

Restaurace Tour d’Argent, jež od roku 1582 funguje na místě s výjimečným výhledem na Seinu a pařížskou katedrálu Notre-Dame, se stala ikonickým místem kulinářského umění v srdci francouzské metropole.

Umělci, spisovatelé a hlavy států sem přicházejí ochutnat slavnou kachnu Tour d’Argent, jejíž recept byl kodifikován v roce 1890 a která se připravuje před zraky hostů podle rituálu obsluhy, jímž je restaurace proslulá. Legendární sklep restaurace čítající téměř 300 000 lahví je rovněž uznáván jako jeden z nejprestižnějších na světě. Tento jedinečný zážitek je součástí historie francouzské gastronomie.

Restaurace Tour d’Argent, které průvodce Michelin udělil poprvé tři hvězdičky již v roce 1933, se znovu otevírá po více než roční rekonstrukci, kterou vedl architekt Franklin Azzi. Šéfkuchař Yannick Franques vycizeloval klasické recepty z kulinářského dědictví Tour d’Argent, jimiž je restaurace proslulá, a nabízí i recepty nové.

V pátém patře domu, v němž restaurace sídlí, se nachází nový apartmán, na jehož vybudování se podílely nejlepší francouzské řemeslné dílny. Hosté zde mohou vnímat a sdílet historii tohoto místa, které v sobě snoubí pohostinnost, dokonalou kvalitu a přátelskost. Apartmán, který se inspiroval zálibou v cestování a eleganci, nabízí zážitek pařížského životního stylu, který začíná příjezdem ve voze DS 9 OPERA E-TENSE 250, jehož odstín Modrá Midnight doplňuje podpis „TOUR D’ARGENT“ a znak podniku.

DS 9 představuje francouzský styl cestování, který je vyjádřením životního stylu, jež se šíří po celém světě. Interiér, ztělesňující eleganci a pohodlí, nabízí vyhřívaná a odvětrávaná sedadla vybavená masážní funkcí, potažená kůží Nappa v odstínu Černá Basalte s motivem hodinkového pásku Bracelet, které doplňuje středová loketní opěrka a speciální opěrky hlavy Lounge ve druhé řadě. Celý interiér tak představuje výjimečné řemeslné čalounické dovednosti mistrů svého oboru, kteří pracují pro DS Automobiles. Komfortu je zasvěceno vše, přispívá mu zejména výjimečná zvuková izolace díky vrstveným bočním oknům a akustickému čelnímu sklu, stejně jako systém odpružení řízený kamerou, která snímá nedokonalosti vozovky.

Více z rubriky Degustace

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.