Sociální sítě
Nahoru

Do Česka dorazily nové rumy z Kuby

Ochutnejte vysoce ceněné kubánské rumy Santiago de Cuba. Tato světově uznávaná značka rumu je nyní k dispozici i u nás a představuje novou možnost pro milovníky prémiových lihovin. Nalijte si sklenku a přesvědčte se o její výjimečnosti sami. Představení nových rumů v pražském kubánském baru se zúčastnila i velvyslankyně Kuby paní Vanesa Ortega Guerrero.

Značka Santiago de Cuba je známá svými autentickými kubánskými rumy. Kombinace bohaté historie, tradiční receptury a moderních technik výroby ji staví na přední příčky mezi prémiovými rumy na světové scéně. Rumy Santiago de Cuba jsou známé svým jedinečným profilem chutí. Jsou ideální pro pití samotné, ale také skvěle doplňují různé koktejly.

Rumy Santiago de Cuba pocházejí z kolébky bílých rumů. Kubánské klima, které společně vytvářejí hory a moře tohoto karibského ostrova, je nedocenitelným spojencem pro dosažení dokonalé chuti zde pěstované cukrové třtiny i destilátů z ní. Jako všechny ostatní lokální rumy musí i produkty značky Santiago de Cuba splňovat přísná kritéria, aby se mohly pyšnit označením D.O.P. Základ jejich výrobního procesu tvoří kubánská cukrová třtina, sloupcová destilace a pomalé dozrávání rumů. Deklarované stáří rumu se určuje podle nejmladší složky blendu.

Ron Santiago de Cuba 11YO vás při přivonění uchvátí tóny vanilky, kokosu a mandlí. Chuť je vyvážená a odráží se v ní použitá kombinace koření, která je v perfektním souladu s příjemně sladkou melasou z cukrové třtiny. K dostání je na www.1er.cz za 1245 Kč/0,7 l.

Ron Santiago de Cuba 12YO má uhrančivou tmavě jantarovou barvu. Jeho sladké chuti dominuje karamel, který vás vezme na okružní jízdu po vašich chuťových pohárcích. Na www.1er.cz jej pořídíte v lahvi o objemu 0,7 litru za 1530 Kč.

Ron Santiago de Cuba 8YO oplývá přirozenou sladkostí a ožívá v něm dokonalá souhra tónů tropického ovoce, medu, kávy a kakaa. Ve vůni ucítíte med, vanilku a kakao. Lahev tohoto 40% rumu koupíte na www.1er.cz za 870 Kč.

Ron Santiago de Cuba Blanca je, jak název napovídá, bílým reprezentantem této rumové rodiny. Má dokonale čistou a elegantní chuť, v jejímž závěru vás potěší tóny mandlí. Ve vůni rozeznáte vanilku a spolu s příjemným aromatem vás po ochutnání čeká kouzelný zážitek. Tento bílý rum seženete na www.1er.cz za 505 Kč/0,7 l.

 

Více z rubriky Domácí bar

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.