Sociální sítě
Nahoru

Pečujte o pleť drahými kameny

Gua-sha (vyslovuje se „kváša“) a různé typy face rollerů mají za úkol jediné: dostat cenný kosmetický produkt co nejhlouběji do epidermis. Sady masážních pomůcek lze koupit samostatně nebo rovnou spolu s výkonným sérem či krémem. Při pravidelném ošetřování pleti dochází k jejímu vypnutí, definování obličejových kontur a zjemnění mimických vrásek. Ušlechtilý kámen příjemně chladí, zmírňuje ranní otoky pod očima a prokrvuje pokožku, takže vypadá svěže a zdravě.

Face roller je oboustranný masážní váleček, jehož funkcí je rovnoměrné a důkladné zapracování kosmetického produktu do pokožky. Aplikace je efektivnější než roztírání prsty, kterými drahou kosmetiku spíše stíráte než roztíráte, a pokud se naučíte pohyby, kterým směrem roller správně vést, pleť bude vypadat lépě – dlouhodobě vypnutá a bez drobných vrásek.

Masážní sada s hyaluronovým sérem 1149 Kč, Curapil, curapil.cz

Gua-sha je masážní destička na provádění lymfatické masáže obličeje a zpevnění čelistních kontur, kde pokožka ztrácí na pevnosti a poklesává vlivem gravitace a nedostatku kolagenu. Obě masážní pomůcky se tradičně vyrábějí z drahých kamenů, například z růženínu, obsidiánu či jadeitu. Ve své denní beauty rutině je využívali již vládci starověkého Egypta. Návod na správné provedení lymfatické masáže najdete například zadní straně krabičky sady české značky Curapil.

Více z rubriky Průvodce českou kosmetikou

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.