Sociální sítě
Nahoru

Podzimní kolekce značky Blažek inspirovaná vesmírem

Noční obloha, ale i celý nekonečný vesmír, jeho tvary i odstíny inspirovaly návrháře české značky Blažek při tvorbě pánské kolekce pro přicházející podzim a zimu. Nechybí v ní typická elegance, ale ani prošívané bundy či vesty nebo zábavné potisky.

Designér Pavel Křivánek se svým návrhářským týmem zbarvil novou podzimní a zimní kolekci odstíny stmívající se noční oblohy, kterou zdobí hvězdy a v nekonečné dálce zářící planety.

Celá kolekce se jmenuje Vesmír, protože právě tím jsme se nechali inspirovat. Chtěli jsme dosáhnout stejného efektu, jako když se díváte na noční oblohu. Na první pohled působí jednoduše a čistě. Ale když se podíváte lépe nebo ji začnete trochu zkoumat, pochopíte, že se za ní skrývá celý obrovský vesmír, který září a přesahuje veškerou naši fantazii,“ popisuje šéf designér značky Blažek Pavel Křivánek.

Celý jeho tým, který obvykle sídlí a pracuje v Brně, jezdí každého půl roku společně se samotným Ladislavem Blažkem do Milána vybírat látky, které odpovídají aktuálním světovým trendům, ale také charakteru tradiční značky Blažek. Na kolekci se pak začíná pracovat s více jak ročním předstihem.

Do kolekce na podzim a zimu tentokrát zařadili tmavé barvy, které připomínají vesmírný prostor a noční oblohu. Mezi ně patří černá, odstíny modré a šedé, které však ještě doplňují výraznější barevné akcenty, které dotvářejí kosmickou atmosféru a zároveň vychází vstříc odvážnějším zákazníkům nebo těm, kteří u Blažka hledají oblečení také na volný čas.

Nechybí tu proto například bunda či kalhoty v bordó odstínu, které jsou záměrně navrženy tak, aby se daly nosit dohromady v jednom monochromatickém outfitu. „Kolekci celkově charakterizují uvolněné siluety a podporujeme české muže v tom, aby se nebáli nosit vše v jediné barvě. A nemusí to nutně být jen černá,“ říká Pavel Křivánek.

Součástí kolekce jsou také zateplené prošívané bundy s tradičními i moderními střihy, vždy promyšlenými do posledního detailu. Například bunda Space je vyrobená z ultralehké nylonové tkaniny s termo vložkou a velmi neobvyklou povrchovou, jakoby proplétanou texturou. V náprsní kapse, spodním límci a manžetách rukávu je eko kůže.

Nová kolekce je bohatá na sendvičové materiály oboustranného vzhledu, různého charakteru v kontrastních barvách. Jak je u nás standardem, většina látek je od italských výrobců nejvyšší kvality,“ dodává Křivánek. Samozřejmostí jsou také vlněná saka z oboustranných materiálů.

Kolekci ozvláštňují také vzory, jak je vidět například na bundě z třívrstvého materiálu. Její lícovou stranu tvoří jemný prací kord v károvaném vzoru s manšestrovým charakterem, který je navíc vodoodpudivý. Tepelná výplň zajišťuje hřejivost a lehkost a lehký rubový materiál v odstínu bordó je příjemný na těle a zajišťuje pohodlné oblékání. Bunda je doplněna efektivními voděodolnými zipy.

Vrchol pohodlí pak představují jednoduchá bílá trika z čisté bavlny s potiskem, jehož inspirací byly hvězdy, kosmický třesk a prach, meteority a atomy. V každém z motivů se objevuje i samotný nápis VESMÍR.

Více z rubriky Pánský svět

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.