Sociální sítě
Nahoru

Nechte nábytek se vznášet

Vše se neustále mění a vyvíjí. Jinak tomu není ani u nábytku a designu. Trendem poslední doby je vzdušnost, minimalismus a nadčasovost. Chcete svůj domov odlehčit a dodat mu styl? Prozkoumejte s námi krásy “levitujícího” a inovativního nábytku, jenž se nikdy neokouká.

Design, stejně jako technologie, jde mílovými kroky kupředu. Proto je zcela na místě vytvořit si domov takový, aby stále působil svěže, vzdušně a minimalisticky. Jen díky tomu se bude člověk s mnohem větší radostí vracet domů a užívat si jeho komfort. „Obydlí snadno odlehčíte novými kusy nábytku, které přirozeně zapadnou a dodají mu vzdušnost. To přesně přináší italský přední výrobce nábytku LAGO, který přichází s konceptem levitujícího nábytku Air,” architektka české pobočky LAGO Hana Manfredi. Nechte domov dýchat.

Chcete levitující postel, stůl, pohovku, šatnu, lavici nebo komodu? Žádný problém. ‚‚LAGO používá technologie a materiály, které umožňují, aby se police, postele, pohovky, a dokonce i kuchyňské jednotky zdály být odloučené od země. Tímto způsobem vytváří iluzi prostoru a otevřenosti, která je dnes v interiérovém designu velmi ceněna. Jedním z nejvýraznějších příkladů levitujícího nábytku od LAGO je kolekce postelí, které vypadají, jako by byly bez jakékoliv podpory. Této optické iluze je dosaženo pomocí transparentních nebo skrytých nohou a sofistikovaného systému upevnění, který drží postel stabilně na místě, zatímco zároveň poskytuje dojem, že je v prostoru volně zavěšena,” Hana Manfredi.

Obdobně působí i stolky, police a další úložné systémy, které jsou připevněné ke stěnám tak, aby byly podpěry minimalizovány nebo zcela skryty. To nejen zvýrazňuje čistotu a jednoduchost designu, ale také umožňuje neobvyklé konfigurace, které by s tradičním nábytkem nebyly možné. Koncept levitujícího nábytku není pouze estetickou záležitostí. Má také praktický rozměr, usnadní úklid podlah a celého interiéru.

Pokud jde o budoucnost interiérového designu, LAGO stojí v čele inovací – kombinuje technologii, kvalitní materiály, udržitelnost a estetiku tak, že vznikají prostory, které jsou nejen krásné, ale také promyšlené a odpovídající potřebám moderního života. Levitující nábytek je více než jen trend – je to způsob, jak předefinovat pojem komfortu a stylu v interiérech.

Pro ty, kdo mají zájem vidět levitující nábytek LAGO „naživo”, společnost nabízí možnost návštěvy unikátního showhouse, kde si lze prohlédnout a vyzkoušet nábytek v reálném domácím prostředí. Tato zkušenost umožní lépe pochopit, jak by mohl tento nábytek transformovat vlastní prostory.

Více z rubriky Bydlení

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.