Sociální sítě
Nahoru

Rainbow Bird on a Rock: high jewelry kolekce od Tiffany & Co.

Tiffany & Co. uvádí novou jarní capsule kolekci vysokého šperkařství: Rainbow Bird on a Rock. Výrazné šperky jsou inspirované ikonickou broží Bird on a Rock proslulého návrháře Jeana Schlumbergera, která byla poprvé představena v roce 1965. Její nadčasový design je nově interpretován exkluzivním výběrem barevných drahokamů, diamantů a perel zvýrazněných vzácným emailem paillonné.

Každé výjimečné umělecké dílo zachycuje osobitost a hravý styl původní brože, zdůrazňující mimořádný design a mistrné umění značky, které jsou i nadále podstatou kolekcí Tiffany High Jewelry.

Brože se vyznačují výjimečnými drahokamy a řemeslným zpracováním, což vede k originálním designům se složitými a nečekanými detaily, které ztělesňují podstatu odkazu Jeana Schlumbergera. Mezi pozoruhodné detaily patří ikonické drátěné pletivo Jeana Schlumbergera z 18k zlata krásně integrované do návrhů, stejně jako archivní odkazy s třesoucími se kapkami drahokamů, které vypadají, jako by byly zavěšeny na ptačí hlavě.

Tiffany & Co. letos na jaře debutuje svých prvních osm výtvorů Rainbow Bird on a Rock. Mezi unikátní designy patří brož představující vzácný černý opál o váze více než 35 karátů s výjimečnou hrou barev se záblesky červené, oranžové a fialové, a další s úžasným žlutým zirkonem v odstínu champagne o více než 66 karátech. Jiné návrhy obsahují hravé detaily jako tyrkysové akcenty na ptáčku, z nichž jeden je posazen na výrazném rubelitu o váze přes 68 karátů a druhý na modrém turmalínu o váze více než 56 karátů, evokující tropický oceán.

Smaltované detaily paillonné jsou poctou Jeanu Schlumbergerovi a jeho lásce k tomuto materiálu. Během své doby návrhář oživil tuto techniku z 19. století, složitý proces, při kterém jsou vrstvy průsvitného barevného emailu vypalovány přes 24karátovou zlatou fólii, což vede k průsvitným, živým odstínům.

Limitovaná kolekce je poctou nekonečné vizi Jeana Schlumbergera. Oslavuje a pozvedává odborné řemeslné zpracování a mimořádné designové mistrovství, které nadále vytváří skvostné šperky Tiffany High Jewelry.

Více z rubriky Sběratelské klenoty

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.