Sociální sítě
Nahoru

Indický michelinský šéfkuchař Himanshu Saini rozšířil partnery manufaktury Jaeger-LeCoultre

Projekt Made of Makers od Jaeger-LeCoultre spojuje umělce z různých oborů mimo hodinářství, aby rozšířil hranice dialogu mezi hodinářstvím a uměním. Program se zaměřuje na umělce, kteří sdílejí hodnoty jako kreativita, odbornost a přesnost, a hledá inspiraci v přírodě, prozkoumávání nových forem uměleckého vyjádření.

Indický šéfkuchař Himanshu Saini započal kooperaci s Jaeger-LeCoultre

Tato komunita už zahrnula umělce z oblastí jako současné umění, gastronomie a hudba – například švýcarského Zimouna, Američany Michaela Murphyho a Brendi Wedingerovou, Francouze Guillauma Marmina a Matthiasa Girouda, Španělsko-Američana Alexa Trochuta, Korejku Yiyun Kang, Brita Tøkio Myersa a francouzskou cukrářku Ninu Métayer.

V roce 2024 se k nim připojí indický šéfkuchař Himanshu Saini. Ve spolupráci s Jaeger-LeCoultre vytvoří Precision Atelier – jedinečný gastronomický zážitek, který debutuje na výstavě Watches and Wonders v Ženevě. Tato iniciativa slaví téměř 200 let tradice přesnosti La Grande Maison a zve hosty objevit nové rozměry chutí a umělecké preciznosti.

Šéfkuchař Saini, oceněný dvěma hvězdami Michelin, kombinuje tradiční řemeslné techniky s moderními kulinářskými metodami. Jeho menu zahrnuje experimentální pokrmy, které odrážejí sofistikovanost a přesnost hodinek Jaeger-LeCoultre. Himanshu Saini, považovaný za jednoho z nejinovativnějších kuchařů indické kuchyně, získal své první kuchařské zkušenosti v Indii pod vedením své matky a tet. Jeho restaurace v Dubaji a Mumbai, Trèsind a Trèsind Studio, jsou nyní vyhlášenými gurmánskými destinacemi. Sainiho přístup, který spojuje hluboké pochopení tradičních chutí s avantgardním uměním prezentace, zajišťuje, že každý pokrm je malým uměleckým dílem.

Více z rubriky Degustace

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.