Sociální sítě
Nahoru

Junghans pokračuje v sérii Max Bill

Od 50. let 20. století vyrábí Junghans hodiny a hodinky, které odpovídají typickému puristickému stylu designu Bauhaus, konkrétně uměleckému rukopisu žáka Bauhausu Maxe Billa. Ideály designéra a designérské školy se harmonicky snoubí v sérii max bill Bauhaus, která včetně nového modelu max bill Regulator Bauhaus nyní zahrnuje tři modely nesoucí stejné designové kódy.

Ty zahrnují matné pouzdro z nerezové oceli, bílý číselník a červené akcenty na ručkách a datu. Všechny tyto prvky byly vybrány vědomě, jak ilustruje výňatek z knihy max bill am Bauhaus.

Celá idea je doplněna bohatě zdobeným zadním dýnkem, které tuto řadu dělá ještě výjimečnější. Částečně průhledné dýnko zobrazuje stylizovanou budovu Bauhaus, jehož okénky můžete pozorovat mechanický strojek.

Designéři Bauhausu se soustředí na praktické využití a efektivitu svých návrhů. U hodinek to znamená, že musí být nejen dokonale čitelné, což tyto tři modely Max Bill Bauhaus jsou, ale také pohodlné při nošení. To zajišťuje pouzdro ve tvaru čočky s krátkými očky a řemínky z kůže měkké jako rukavice. Všechny tři hodinky jsou navíc poměrně lehké. Z tohoto důvodu si člověk hodinek všimne jen tehdy, když cíleně hledá čas. Pohled, který vždy stojí za námahu.

Více z rubriky Pánské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.