Sociální sítě
Nahoru

Enoturistika: Rozmanité zážitky z vinařské turistiky ve Valpolicelle

Valpolicella, malebná vinařská oblast v provincii Verona, je skutečným pokladem severní Itálie. Tento region, proslulý svými terasovitými vinicemi a malebnými vesničkami, láká návštěvníky z České republiky, aby se ponořili do tajů tradiční italské vinice a ochutnali zdejší výjimečné víno.

Vinařská oblast Valpolicella je domovem špičkových vín, jako je Amarone della Valpolicella, Valpolicella Ripasso a sladké Recioto della Valpolicella, která mají chráněné označení původu. Tato lahodná vína, která představují to nejlepší z italského vinařství, vznikají z tradičních místních hroznů Corvina, Rondinella a Molinara a vyznačují se intenzivní a komplexní chutí.

Kromě výjimečných vín vinařská oblast Valpolicella ovšem nabízí kromě tradiční ochutnávky vína také spoustu dalších aktivit, které uspokojí dobrodružné i kulturně zvídavé povahy a které zahrnují návštěvu historických vil, romantických zahrad, malebných kostelů a půvabných měst. Pro milovníky outdoorových aktivit je region ideální pro pěší turistiku, cyklistiku a pikniky v malebném prostředí vinic a olivovníků.

Pobyt na půvabných farmách

Poznejte autentický venkovský život ubytováním na jedné z idylických farem ve Valpolicelle, známých jako agriturismi. Tyto farmy poskytují útulné a rustikální ubytování, často uprostřed rozlehlých vinic a olivových hájů. Hosté si zde mohou vychutnat tradiční speciality, účastnit se zemědělských aktivit a ponořit se do klidné venkovské atmosféry. Je to ideální způsob, jak poznat přírodní krásy a klasický životní styl regionu na vlastní kůži.

Výlety na elektrokole a piknik

Prozkoumejte scénickou krajinu Valpolicella na elektrokole. Toto dobrodružství propojuje radost z jízdy na kole s objevováním místních vinic vlastním tempem. Dopřejte si k tomu gurmánský piknikový zážitek s místními lahůdkami, které vám umožní vychutnat si klidné jídlo uprostřed malebných vinic.

Návštěvy historických vil

Vraťte se v čase při prohlídce historických vil ve Valpolicelle, z nichž mnohé byly přeměněny na elegantní vinařství. Mezi významné vily patří Villa Mosconi Bertani, Villa Giona a Villa Serego Alighieri. Tyto prohlídky nabízejí jedinečnou kombinaci historie a vinařství s možností prohlédnout si zahrady v italském stylu, místnosti s freskami a starobylé vinné sklepy.

Gurmánské prohlídky

Kulinářské dědictví Valpolicella je stejně bohaté jako jeho víno. Dopřejte si prohlídku s průvodcem, která vás provede místními trhy, sýrárnami a řemeslnými výrobci potravin. Součástí těchto prohlídek jsou často kurzy vaření, kde se můžete naučit připravovat tradiční pokrmy dokonale sladěné s místními víny.

Treking a přírodní stezky

Pro milovníky přírody nabízí Valpolicella množství trekingových a turistických tras po kopcích a vinicích. Tyto stezky poskytují nádherné výhledy na region a jsou skvělým způsobem, jak poznat přírodní krásy oblasti. Některé túry zahrnují výlety s průvodcem, který vám vysvětlí místní flóru a faunu, a přidá tak k vašemu dobrodružství i vzdělávací prvek. Mezi oblíbené stezky patří trasy, které se vinou přírodním parkem Lessinia a nabízejí úchvatné výhledy a možnosti pozorování divoké zvěře.

Prozkoumejte historické památky

Valpolicella má bohaté historické dědictví a pyšní se památkami z řeckých i římských dob. Návštěvníci si mohou prohlédnout starověké římské vily, například vilu s mozaikami v Negraru, a další archeologická naleziště, která nabízejí pohled do slavné minulosti regionu. Tyto historické památky tvoří fascinující kontrast k moderním vinařským technikám a prohlubují kulturní zážitek.

Putování půvabnými vesničkami

Idylické vesničky v oblasti Valpolicella s úzkými uličkami a tradičními kamennými domky jsou potěšením k prozkoumání. Městečka jako San Giorgio di Valpolicella, Fumane a Marano di Valpolicella nabízejí krásné výhledy, malebné kavárny a řemeslné obchody. Procházky po těchto vesnicích umožňují návštěvníkům poznat místní životní styl a objevovat skryté skvosty na každém kroku.

Valpolicella s chráněným označením původu vína je ideálním místem pro dovolenou. Region nabízí jedinečnou kombinaci přírodních krás, bohatého kulturního dědictví a výjimečných vín. Ať už budete objevovat malebné vinice, historické vily nebo malebné vesničky, Valpolicella slibuje nezapomenutelné zážitky, které vystihují podstatu italské tradice a řemeslné zručnosti.

Více z rubriky Travel

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.