Sociální sítě
Nahoru

Jak čistit dřevo, kámen nebo jiné choulostivé povrchy?

Dřevo, kámen, ozdobná omítka nebo lak vašeho veterána, to jsou materiály, které vyžadují téměř osobní péči. Je nádherné projít okolo dřevěného plotu, vystoupat pár kamenných schodů, potěšit se pohledem na dřevěný altán a posadit se na bytelnou dřevěnou lavici, udělat si pohodlí a kochat se krásou kamenných zídek, které na zahradě vytvářejí příjemná zákoutí.

Přírodní materiály jsou čím dál tím více ceněny, a i pro jejich pořízení musíme mnohdy sáhnout velice hluboko do kapsy. Aby dlouho vydržely krásné a mohli jsme se z nich těšit dlouhá léta, je třeba se o ně starat. Čištění prodlužuje jejich život, zbavuje povrch nečistot a nazelenalého zbarvení, udržuje barvu a u dřeva dokonce zpomaluje šednutí a černání.

Čistit dřevěné nebo kamenné povrchy není ovšem úplně jednoduché. Je potřeba působit silně s razancí, abychom odstranili nečistoty, ovšem citlivě a opatrně, aby nedošlo k poškození materiálu, a proto se toho lidé většinou bojí. Tlakové myčky jsou zdatnými pomocníky, ovšem musí se vědět jak na to.

Právě pro tyto povrchy, je určena speciální tryska Eco!Booster od Kärcheru, která vyvine až o 50 % vyšší čisticí výkon (ve srovnání s tryskou s plochým paprskem). Díky speciálním otvorům na boku trysky, dochází k nasávání vzduchu, který vytváří ochranný štít vody a tím velmi silný proud pro čištění. A tak čistí snadněji, rychleji a tím šetří čas, energii i vodu.

Tryska Eco!Booster v sobě spojuje obrovského siláka co do čisticího výkonu a jemnou péči vzhledem k povrchům. Dokáže vyčistit zašlý plot stejně dobře jako historický altánek nebo kamenné schody.

Ani otisky míče na stěně garáže, které tam vznikly při hraní dětí vás nemusí trápit. Snadno s ní vyčistíte zdi, nebo kamenné zídky. A čtyřkolový veterán, který přežil již několik generací, si na jemnost čištění také nebude stěžovat, naopak, po takové péči bude zářit čistotou.

Každá tryska ale potřebuje základnu, ke které ji musíme připojit. Trysky Eco!Booster jsou vytvořeny pro tlakové myčky Kärcher řady K4, K5 a K7. Každá tryska je koncipována pro konkrétní řadu a lze ji pořídit k těmto myčkám jako doplňkové příslušenství (doporučená cena trysky Eco!Booster 1290 Kč).

Obrovská síla čisticího výkonu se v trysce Eco!Booster snoubí s jemností k povrchu. Dva kontrasty, které pomáhají čistit choulostivé povrchy lépe, snadněji, rychleji a se zárukou dobrého výsledku.

Více z rubriky Zahrady

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.