Sociální sítě
Nahoru

Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence

Chorvatská společnost Rimac Automobili, známá svými elektrickými hyperauty, oslavuje 15 let působení na trhu uvedením speciální edice modelu Nevera. Tato limitovaná edice, označená jako Nevera 15th Anniversary Edition, bude vyrobena pouze v devíti kusech, přičemž každý bude stát 2,35 milionu eur . První vůz z této výroční série bude představen na letošním Goodwood Festival of Speed, kde se také zúčastní slavného závodu do vrchu.

Výroční edice se pyšní unikátním dvoubarevným provedením, které kombinuje lesklý odhalený karbon na spodní části vozu a matnou měděnou barvu nahoře. Toto barevné schéma se objevuje i na ráfcích, které jsou kombinací měděné a černé barvy. Dveře vozu zdobí speciální emblém k 15. výročí a podél celé délky hyperauta se táhne jedinečný vzor připomínající desku plošných spojů, typický pro Rimac.

Interiér této speciální edice obsahuje měděně eloxované ovládací prvky a povrchy natřené měděnou barvou, které ladí s exteriérem. Opěrky rukou jsou vyraženy nápisy „one-of-nine“ a „2009-2024“. Sedadla jsou potažena měděnou kůží a na opěrkách hlavy je vyraženo číslo „15“. Kupující si mohou vybrat mezi interiérem v odvážné černé nebo čisté bílé barvě.

K celkovému balíčku patří na míru vyrobená sada zavazadel, která ladí se zvoleným interiérem. Nejsou hlášeny žádné změny pohonné jednotky, což naznačuje, že je stejná jako u standardního modelu Nevera. Tento elektrický hypervůz je poháněn čtyřmi elektromotory umístěnými u každého kola, které dohromady poskytují výkon 1888 koní. Může zrychlit z 0 na 60 mph za 1,75 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 258 mph.

Zakladatel společnosti, Mate Rimac, začal svou cestu přestavbou svého BMW E30 3 Series z roku 1984 na elektrické auto. V roce 2009 pak založil společnost Rimac Automobili. V roce 2011 představil koncept Concept_One, který se začal prodávat v roce 2016. Následoval model C_Two, který debutoval v roce 2018 a sloužil jako předzvěst modelu Nevera. Mate Rimac k tomu uvedl: „Když jsem začal s přestavbou svého prvního auta v garáži, nemohl jsem si ani představit, kde budeme o 15 let později.“

Více z rubriky Supersporty

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.