Sociální sítě
Nahoru

Prověřte taxikáře. Mobil zjistí, zda vás okrádají

Máte-li chytrý mobilní telefon, změníte se v kontrolora a vždy budete okamžitě vědět, zda vás nepoctivý taxikář natahuje. Platformy iPhone, Android, WM a Symbian si totiž budou moci stáhnout aplikaci Virtuální taxametr od Et netera. Při nástupu do vozu si pouze zvolíte platný jízdní tarif dané taxislužby (na dveřích vozu) a aplikace vám už sama během jízdy spočítá, kolik máte platit (ilustračními screenshoty). Aplikace bude schopna fušovat taxikářům do řemesla i ohledně ideální trasy, a když neuspějete u řidiče s reklamací ceny, na závěr můžete podvodné taxi vyfotografovat a zaslat snímek na policii. Taxametr bude ke stažení zcela zdarma a od některých podobných na trhu se bude odlišovat tím, že nepracuje s datovým připojením, které je zejména pro turisty při cenách roamingu značně nekomfortní.

Momentálně projednává návrh konceptu pražský magistrát. Nepoctiví taxikáři doufají, že se nestane partnerem Ed netera a realizaci projektu pozdrží či smete se stolu úplně. A jak to bude v mobilu probíhat?

Více z rubriky Hi-end video

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.