Sociální sítě
Nahoru

Uhrančivý Graham s diamanty

Poměrně mladá značka, jejíž novodobá historie se započala psát teprve v roce 1995, se svým jménem odkazuje na slavného a velmi významného londýnského hodináře George Grahama. Jméno tohoto konstruktéra hodin Greenwichské královské observatoře nově reprezentuje sofistikovanými hodinkami, které jsou určeny náročným ženám – milovnicím třpytivých diamantů a klenotnického umění.

Graham Swordfish Diamonds charakterizuje masivní 46mm ocelové pouzdro, které zdobí 60 diamantů (1,68ct) a dalších 209 (2,036ct) jich lemuje lunetu a dekorované kroužky ohraničující zvětšovací skla nad sčítači chronografu. Aby toho nebylo málo, tak jsou diamanty tvořeny i samotné minutové indexy, kterých je po obvodu černého, šedého či bílého číselníku celých 50 (0,19ct).

Uvnitř pouzdra, vodotěsného do 100 m, je uložený mechanický strojek G1710, který si značka nechává vyrábět na zakázku. Pracuje na 4Hz frekvenci, takže centrální sekundová ručka náležící chronografu vykoná v jedné sekundě osm kroků. Rezerva nátahu je 48 hodin. Samozřejmostí je využití safírových sklíček s antireflexní vrstvou na vrchní i spodní části pouzdra, které je uchyceno na koženém řemínku z aligátora.

Hodinky budou k dostání zřejmě koncem léta. V Praze je lze pořídit ve vrchní části Václavského náměstí (číslo 52) v Klenotnictví Beny Jewellery. Toto významné pražské klenotnictví navíc tento týden spustilo své zcela nové stránky www.benycz.cz. Cena těchto krásných hodinek zatím nebyla stanovena.

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.