Sociální sítě
Nahoru

Boucheron hrající diamanty

Kolekce Boucheron Ajouree otevírá okno do jiného světa. Ať už nese název Ajouree Volute, Ajouree Chameleon či Ajouree Frog, každý model kolekce vdechuje život drahým kovům a kamenům. V těchto třech modelech vypadají plochy osázené diamanty na vnějším okraji pouzdra a kolem číselníku jako světelné kruhy, které zvýrazňují křehkost motivu a jemnou ruční práci. Každé hodinky jsou šperkem ukazujícím čas a zdařile vystihují objem, plastičnost a plnost.Hodinky Ajouree Volute zhotovené z bílého zlata a diamantů připomínají francouzskou krajku. Krouživý pohyb spirál, směřujících k nebi, je zvýrazněn čtyřmi diamanty – každá spirála má ve svém středu umístěný jeden. Technika zrcadlového leštění zintenzivňuje lesk kamenů a tvary vytvořené mistrem klenotníkem navržené tak, aby na zápěstí daly vzniknout světelnému tanci. Pásek je z černého saténu. Každému detailu hodinek je věnována mimořádná péče a pozornost.

Zrozeny z odvěké sběratelské fascinace zvířaty značky Boucheron, hodinky Ajouree Chameleon jsou opravdovým ztělesněním šperku sloužícího jako talisman. Ať už je chameleon vypodobněn na řetízcích, kruhových náušnicích či prstenech, toto fascinující zvíře patří k oblíbeným motivům značky Boucheron. Zářící chameleon na modelu hodinek Ajouree obtáčí pouzdro hodinek. Jako by se na ruce stáčel do klubíčka; jeho kůže září a mění barvu, neboť je tvořena více než 100 diamanty a stejným počtem tsavoritů a safírů, které mají dohromady téměř deset různých barevných odstínů. Tyto kameny kontrastují s jediným rubínem, který má podobu zářícího oka. „Sněhový“ efekt na blyštivém nalakovaném číselníku spolu s bílým saténovým páskem dodávají těmto pestrobarevným hodinkám na dokonalosti.

Stejně jako chameleon, tak i žába Ajouree frog, která je dle našich informací favoritem magazínu Top Class, patří do fascinujícího bestiáře firmy Boucheron. Přichází přímo z pohádky a ať už v sobě skrývá zakletého prince nebo milostnou píseň, je to talisman pro štěstí, posel dobrých zpráv. Sedí vedle květu lotosu a zdá se připravená vyskočit z pouzdra. Plochy osázené kameny různých barev a jedinečný růžový ombré efekt odrážejí měnící se světlo dopadající na kůži zvířete i jemnou záři korunních lístků lotosu. Tento šperk je zdoben více než 120 diamanty, 150 růžovými safíry, 30 rubíny a třemi tsavority.

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.