Sociální sítě
Nahoru

Louis Vuitton – ikona dostává novou podobu

Cestovní kabela Keepall, která vznikla v roce 1930, má mezi klasickými modely Louis Vuitton kultovní status. Historie Keepall dokonale ilustruje odbornost a neustálý pokrok, který je pro produkty značky typický. Po první voděodolné verzi z roku 2007, která byla uvedena na trh při příležitosti třicetiletého výročí Louis Vuitton Cup, značka nyní představuje nový Keepall v tradičních barvách tohoto jachtařského podniku.

V roce 1901 přišel Louis Vuitton s kabelou Steamer, která byla revoluční v tom, že v době velkých zaoceánských plaveb byla prvním modelem nevyztuženého zavazadla. V roce 1930 na to značka navázala a představila Keepall, prostornou a lehkou kabelu, která předznamenala éru tzv. víkendových kabel. A zrodil se také nový způsob cestování. Keepall původně vznikl jako doplněk k tradičním kufrům a byl z bavlněného plátna. Měkká kabela se dala velmi lehce složit a přibalit do kufru. Její lehkost a objemnost jí vysloužila i jméno: ‚keep all‘ znamená ‚dá se do ní dát všechno‘. Nedlouho potom, co poprvé spatřil světlo světa, si model Keepall vydobyl pozici klasiky a oblíbila si ho celá řada světových hvězd – od Marlène Dietrich přes Jackie Kennedy, Catherine Deneuve po Angelinu Jolie, Kate Moss a Scarlett Johansson. Keepall je skutečnou ikonou značky a jako taková si za svoji historii zasloužila několik nových podobo a interpretací, které ji představily v novém světle.

Nová podoba z rukou Marca Jacobse

V roce 1997 obnovil příchod Marca Jacobse jako uměleckého ředitele značky její tradici uměleckých kolaborací. Newyorská návrhář, sám velký milovník moderního umění, přizval slavné umělce ke spolupráci se značkou Louis Vuitton. Dal jim volnou ruku při reinterpretaci slavného plátna Monogram. Celá řada těchto umělecky zpracovaných vzorů se ocitla i na Keepall. I přesto, že se Keepall představila již v mnoha podobách, na dokonalosti řemeslného zpracování a inovaci, které dostal do vínku již při svém zrodu, se nic nezměnilo. Voděodolná verze z roku 2007 vznikla u příležitosti špičkového jachtařského závodu America’s Cup, který se ten rok jel. Tato přesná replika Keepall 55 Bandoulière představuje velmi klasickou a originální variaci na slavnou cestovní kabelu, a setkává se v ní několik inovativních technologií. Verze z roku 2012 je z několika dílů, které jsou všechny voděodolné a jsou spojeny unikátní technologií vysokofrekvenčního svařování. Na kabele nejsou žádné švy či kůže, pouze elegantní černé plátno Monogram a černé kovové části, které Keepall propůjčují mužný vzhled. Tato nová edice se nabízí v tradičních barvách Louis Vuitton Cup. Nová edice Louis Vuitton Cup Waterproof Keepall je střídmě elegantním a atraktivním sportovním doplňkem pro ty nejodvážnější a nejnáročnější dobrodruhy a sportovce.

Více z rubriky Móda

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.