Sociální sítě
Nahoru

Inovace v tradičním kabátě

Nestává se často, aby zlatá pouzdra hodinek u manufaktury Breguet dosahovala takových rozměrů, jako je 48 mm. Tato tradiční manufaktura však udělala výjimku a jeden takový, v sekci vysoce komplikovaných hodinek, představila. Jedná se o okázalý Réveil Musical z linie Classique Grande Complication jehož pouzdro je zdobeno motivem notové osnovy. A ne náhodou. Uložený automatický kalibr s křemíkovým 4Hz oscilátorem si vyžádá pozornost především nově patentovaným mechanismem hracího strojku, který poslouží jako mechanický alarm. Na místo úderů kladívek se v požadovaný čas rozezní pouzdro jemnou melodií, jež vychází z rotujícího disku s trny v kombinaci s 15 paprskovým hřebenem. V průběhu hraní se otáčí kolem své osy i platinou ošetřený gilošovaný číselník. Dodejme jen, že pomocí skleněné membrány pod dýnkem dochází k zesílení rezonance a hlasitosti zvuku. Těchto hodinek si opravdu nejde nevšimnout.

Jejich cena je pak 1 450 000 Kč a jsou k dispozici jen na objednávku v Klenotnictví Dušák v ulici Na Příkopě.

Více z rubriky Hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.
  • Villa Journal
    Villa journal je jediný časopis zaměřený na rezidenční bydlení a orientuje se na špičkové realizace, moderní architekturu a nadstandardní služby z této oblasti.