Sociální sítě
Nahoru

Klenoty na zakázku od Davida Kučery

Nedávný pravidelný sraz příznivců na zakázku vyráběných hodinek zpestřil také ostravský klenotník David Kučera. Ačkoli jsou jeho výsledným produktem luxusní diamantové šperky a ne hodinky, s nezávislou hodinářskou scénou jej spojuje mnohé. V první řadě totiž kromě tradičních kolekcí šperků nabízí i takové, které vznikají na míru pro budoucího majitele. V případě mužů to mohou být jedinečné manžetové knoflíčky ze zlata či platiny, případně náramky, přívěsky nebo dokonce pečetní prsteny! Ženy ocení tradiční portfolio náušnic, prstenů i náhrdelníků a broží, přičemž jejich povrch se vždy blyští odlesky světla procházejícími fasetami nejenom diamantů, ale také smaragdů, citrínů či opětovně toliko žádaných opálů.V druhé řadě je to jemná řemeslná práce vyžadující dlouhé hodiny strávené za klenotnickým stolem. Zákazník si totiž sám může vybrat i způsoby usazení kamenů. Vedle tradičního fasování se nabízí i tak zvané neviditelné, kde není patrný přechod mezi kameny, nebo dokonce snow setting, tedy fasování rozdílně velikých kamenů vedle sebe s následným efektem sněhového povrchu a jedinečného třpytu.David Kučera, který nasbíral své zkušenosti nejenom v Čechách, ale také v Anglii a dokonce ve Vietnamu, kde rozjížděl celou manufakturní výrobu exkluzivních šperků, se ve své profesní kariéře potkal i s předním českým módním návrhářem Josefem Klírem. Nyní se však věnuje čistě zakázkové výrobě a už nyní, v době vánočních svátků, přijímá zakázky klenotů předurčených pro oslavy svátku sv. Valentýna. Svým zákazníkům tak dává možnost darovat opravdový originál, na jehož designu se mohli sami podílet!Více informací a detaily práce Davida Kučery lze objevit na jeho stránkách www.davidkucera.eu.

Více z rubriky Diamanty

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.