Sociální sítě
Nahoru
reklama

Jarní menu v restauraci Epopey, fusion hotel prague

Restaurace Epopey, která se nachází přímo v centru města, a to v hotelu fusion v Panské ulici 9, se rozhodla představit své kulinářské novinky. Překvapením je, že si toto unikátní gastronomické zařízení od letošního jara připravilo na každý měsíc tématické menu, tak  aby co nejvíce odpovídalo ročnímu období , sezónním potravinám i vybrané světové kuchyni.

Samotný autor  tohoto speciálního menu, šéfkuchař Jan Volšička, se o příjemných novinkách v restaurantu Epopey nám prozradil, že „při sestavování  Jarního menu jsem v prvé řadě vycházel z aktuální nabídky sezónní zeleniny. Použití čerstvých surovin při přípravě veškerých jídel je pro mě naprostou prioritou,  pro hosta pak zárukou té nejvyšší kvality . Konkrétní nabídka jídel pak byla inspirována mými zkušenostmi a stážemi v zahraničí i v tuzemských restauracích.“

V Jarním menu si tak lze vychutnat křupavé jarní závitky, které jsou řazeny do kategorie zdravějších jídel a na menu bývají nejžádanějším artiklem. Zahřát se je možné polévkou velouté z topinamburi, kterou si rozhodně zamilujete pro svou nasládlou vůni a netradiční chuť. Energii je možné dobít dušeným jehněčím ramínkem, netradičně upraveným na pomerančích a šafránu, podávaném společně s lehce pikantním kuskusem a nakládanými meruňkami.

Nezapomenutelným zážitkem budou medailonky z krůtích prsíček v kombinaci s medovou glazovanou zeleninkou a tymiánovým jarním bramborem. Závěrečnou sladkou tečkou může být chladivá směs vyšlehané smetany a mascarpone, lehce dochucenou medem a lesním ovocem, jež je nazývána Semifredo.

Fusion hotel prague byl letos vybrán  v soutěži CEEQA (Central Eastern European Real Estate Quality Awards)  mezi deset nejlepších podniků v Evropě v kategorii Hotel, Leisure and Residential Develpoment of the year.  Vítěz této soutěže bude vyhlášen 23. Dubna ve Varšavě!

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.