Sociální sítě
Nahoru

Znáte činky kettlebell?

Už jste slyšeli o kettlebell? Do těchto zvláštních činek se speciální rukojetí je nyní zblázněná celá Amerika. Cvičení s kettlebell je vhodné zejména na posilování, ale hodí se i pro procvičování rovnováhy celého těla.

Kettlebell jiným slovem jednoruční činky mají výhodu v tom, že neslouží jenom k získání svalů, ale procvičují celé tělo. Oproti klasickým činkám se liší svým tvarem. Kettlebell činka vypadá jako koule s trojúhelníkovým držákem, někdy má rukojeť tvar písmene U. Díky tomu váha činky neustále působí proti síle ruky. Navíc váha kettlebell činky nepůsobí rovnoměrně, a tak musí cvičící člověk neustále udržovat rovnováhu svého těla.

Činky kettlebell jsou vhodné pro muže i ženy. Vyrábí se v několika velikostech, nejlehčí činka váží čtyři kilogramy, nejtěžší čtyřicet kilo. Kettlebell si oblíbily hlavně ženy, pro které je cvičení s nimi daleko zábavnější než s obyčejnými činkami. Navíc kromě formování a zpevňování postavy kettlebell pomáhají ke spalování tuků a k hubnutí, mluví se i o příznivém vlivu pro oběh krve v těle.

Více z rubriky Fit

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.