Sociální sítě
Nahoru

První keramické hodinky ovládané dotykem

Společnosti Rado se podařilo, o čem mnozí snili. Keramické hodinky ovládané dotykem – navíc výhradně pro ženy. Nejnovější technologie a nejcitlivější lidský smysl spolu ve výjimečných hodinkách. Nemnoho společností vyvíjí nové technologie přímo zaměřené na ženy. Rado tuto výzvu přijalo a díky svému nekonvenčnímu přístupu mohly vzniknout hodinky Rado Esenza Ceramic Touch.

Jednoduchá manipulace a radost od pohledu, to jsou nejlepší dámské hodinky. Navíc bez rizika zničení manikúry. Ovládané jemným tlakem a posouváním prstu po bocích hodinkového pouzdra – levá pro hodiny, pravá pro minuty – může čas plynout nebo se naopak vracet. Možná nemají korunku, ale rozhodně jsou pro královnu. Vyvinuty týmem návrhářů Rado, který čerpal ze svých dlouholetých zkušeností s high tech materiály a za pomoci technologických specialistů Swatch Group. Hodinky jsou jak tvrdé, tak jemné – tvrdá high-tech keramika vytvarovaná do hladkého oválu.

Jednolitá konstrukce pouzdra, vyrobeného v sofistikované formě pod velkým tlakem zaručuje kvalitu dotykového ovládání. Pouzdro z kovu by přitom fungovalo jako klec pro obvody zavřené uvnitř. Naproti tomu high-keramika je izolátor a dává tak možnosti ovlivnit elektrické obvody v srdci hodinek. Elektrody mohou „cítit“ přítomnost konečků prstů skrz keramiku. Tyto hodinky jsou o dotyku. Proto je potřeba je mít na zápěstí v momentě nastavování. Díky kontaktu zadního dýnka s pokožkou se tak hodinky stanou součástí vašeho těla.

V kolekci je šest nových modelů, tři černé a tři bílé. Reprezentují první generaci vývoje. Více než 50 let již Rado přepisuje historii hodinářského průmyslu užíváním nekonvenčních materiálů. Riziko k tomu být světovou jedničkou se vyplatilo a v dlouhé řadě úspěchů se objevil další záznam.

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.