Sociální sítě
Nahoru

Lahodné sekty a vína vinařství Templářské sklepy Čejkovice

Popularita „bublinek“ v Česku stále roste a díky své svěžesti a příjemné mineralitě mají hlavní slovo sekty z domácí produkce. Sekty se hodí nejen na oslavy, ale představují také příjemný doprovod k řadě pokrmů. Zvláště když se jedná o sekty připravované tradiční metodou kvašení na láhvi, tedy stejným způsobem, jakým se vyrábějí slavná vína v Champagne. A přesně takové jsou sekty společnosti Templářské sklepy Čejkovice nabízené v řadě Sang Real Sekt. Jedničkou mezi templářskými sekty je sekt připravený výhradně z odrůdy Chardonnay, který je prezentován v kategorii brut. Sekt má krásnou zlatavou barvu a lehce nazrálou chuť s tóny letního jablka, která ukazuje, že víno zrálo dva roky na jemných kalech. Jeho šťavnatá a osvěžující chuť potěší všechny milovníky bublinek.

Pro zákazníky, kteří jsou zvyklí na sladší chuť sektů, je připraven demi sec, v jehož harmonické chuti dominují sladké tóny přezrálého ovoce. A velmi zajímavé je také Sang Real Sekt Rosé připravený z odrůdy Rulandské modré, které má meruňkovou barvu a hravou chuť s malinovým nádechem. Ceny sektů se pohybují kolem 240 korun. Nejpovedenější tichá vína ze své produkce jsou zařazena do řady Sanctus Victoria, která se zaměřuje na snoubení tradice a moderní technologie a nabízí to nejlepší, co vzniká ve vinařství Templářské sklepy Čejkovice. „Tato řada klade důraz na mimořádnou kvalitu vín, a to od pěstování hroznů a sběru, až po práci ve sklepě, kde máme v barikových a dubových sudech uloženo na 350 tisíc litrů vína,“ vysvětluje výběr vín enolog společnosti Jakub Šamšula.

V novém ročníku řady vín Sanctus Victoria je zařazen například krásné Chardonnay, ve vůni s projevem zralého žlutého ovoce, citrusových plodů, s medovým závěrem. V chuti naleznete tóny kandovaného ovoce a lískového oříšku. Dalším zajímavým vínem stejného ročníku je Tramín, víno s barvou lipového květu se slámovými a citronovými odlesky, vůně kořenitá, doplněná plátky okvětních růží. Chuť je přezrálá, džemová se skořicovým až vanilkovým projevem, medovostí a liči v závěru. Milovníkům vín vinařství Templářské sklepy Čejkovice je také určena nová ojedinělá výpravná obrazová publikace „Praha templářská“, pod kterou se podepsali autoři Templarius Bohemicus a Bernard z Clairvaux, přičemý o fotografie se jim postaral Michal Vitásek. Tato kniha (349 Kč) detailně mapuje působení templářského řádu na území současné Prahy. Stěžejní částí knihy je pokusem o podrobně komentovanou inventuru pražských lokalit spojovaných s osudem řádu templářů. Text je doplněn bohatým výčtem kreseb, reprodukcí, symbolů, ale především obsáhlou fotografickou dokumentací pražských lokalit, v nichž templářský řád působil. Publikace upoutá pozornost čtenářů zajímajících se o nedostatečně prozkoumané, mnohdy tzv. „tajemné“ kapitoly starších českých dějin, k nimž činnost templářského řádu a jeho dramatické osudy bezpochyby patří. Kniha obsahuje i dosud nepublikovaný překlad a faksimile pražského rukopisu templářské řehole, jejím autorem je Bernard z Clairvaux. Jedná se o detailní popis vnitřních pravidel, kterými se život řádu řídil. Kniha navazuje na předchozí dvě publikace „Templáři v zemích českých králů“, které se obdobným způsobem věnovaly popisu působení templářského řádu v Čechách i na Moravě.

Více z rubriky Domácí bar

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.