Sociální sítě
Nahoru

Buďte nepřehlédnutelní i na běžkařských tratích

Renomovaná švédská značka Craft představuje novou kolekci. Zbrusu nová řada nesoucí název Craft Falun vznikla u příležitosti konání mistrovství světa na lyžích ve Falunu. Jedná se o jedinečné sportovní oblečení, které je určeno pro všechny vášnivé lyžaře a fanoušky tohoto sportu. Výjimečnost celé kolekce charakterizují tematické barvy, vysoce kvalitní materiál a v neposlední řadě ojedinělý vzor mající tradici v zemi, v níž má značka svůj původ, ve Švédsku. Oblečení Craft se jako vůbec první ve svém oboru zapsalo do povědomí díky principu oblékání ve třech funkčních vrstvách. Věhlasnost a neobyčejný úspěch přinesla značce zejména dlouholetá spolupráce s uznávanými sportovci, kteří několikrát zazářili na stupních vítězů na mistrovstvích světa. Není proto divu, že si vrcholový sportovci značku natolik oblíbili a považují ji za spolehlivého partnera i při těch nejnáročnějších sportovních výkonech. A protože se mistrovství světa v klasickém lyžování blíží doslova mílovými kroky, nebylo lepší příležitosti, jak přivítat tuto dlouho očekávanou událost. Švédská značka k tomu zvolila vskutku originální způsob. Navrhla unikátní kolekci Craft Falun, jejímž poznávacím znamením se stal vzor „Kurbits“ v novém pojetí.

Je to přesně 22 let, kdy švédské město Falun naposledy hostilo mistrovství světa v klasickém lyžování. Pro letošní rok se organizátoři vrací na stejné místo, do města Falun v provincii Dalarna. Nemalé úspěchy švédských lyžařů jako je Kalla, Olsson či Torgny Morgen se staly podnětem k vzniku nové kolekce. Ta má za cíl složit poctu jejich dosavadním úspěchům. Z tohoto důvodu přichází kolekce s překrásným vzorem kurbits, tolik typickým pro tuto část Švédska. Snadno identifikovatelný design kombinuje klasické švédské barvy běžecké modré, žluté a bílé s moderním vzorem kurbits speciálně navrženým pro mistrovství ve Falunu. „Tím, že je oděv inspirován tradičním švédským řemeslem, docílíme spojení grafického vyjádření a krásné dekorace vztahující se k celé lyžařské akci,“ říká návrhářka Lena Karlsson. Na základě usilovné spolupráce se švédskými lyžaři, vyvinul Craft novinku, kombinézu „The Kurbits Race Suit“. V tomto oblečení sklízeli švédští běžci na lyžích velké úspěchy např. na olympijských hrách v Soči, kde Charlotte Kalla získala jednu zlatou a dvě stříbrné medaile. Kombinéza je vyrobena z nového materiálu, který se vyznačuje tím, že je velmi lehký, s nízkou gramáží a výbornou termoregulací. Oproti předchozí verzi je dotažena do posledního detailu díky špičkové technologii „Moving Wing“. Princip technologie „Moving Wing“ spočívá v tom, že konstrukce připomínající křídla je umístěna v horní části zad a zajištuje naprostou svobodu pohybu. To lyžaři umožňuje přenést veškerou svoji sílu do každého zapíchnutí hůlky. Kromě toho, má kombinéza perfektní ergonomický střih a tím poskytuje lyžaři optimální komfort. Spojení pohodlnosti, funkčnosti a neotřelého designu je přece tím nejdokonalejším souzněním a právě toho se značce Craft podařilo při tvorbě nové kolekce docílit.

Více z rubriky Móda

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.