Sociální sítě
Nahoru

V DS World Paris se bude konat výstava fotografií módního návrháře Yves Saint Laurenta

Showroom DS WORLD PARIS se od svého otevření v roce 2013 neustále věnuje umění ve všech jeho formách a ve svých prostorách věnovaných značce DS jen kousek od Champs-Elysées představuje francouzské umělce a mladé talenty. Od 11. června do 10. září 2015 otevře DS WORLD PARIS svůj prostor jedné z nejlegendárnějších postav francouzské haute couture: Yves Saint Laurentovi. Na výstavě budou k vidění fotografie Pierre Boulata a jeho dcery Alexandry Boulat, které představují život a tvorbu slavného návrháře od jeho začátků u Diora po poslední rozlučovací módní přehlídku v Centre Pompidou. Fotografie podávají svědectví o proslulé historii jednoho z největších módních domů francoutské haute couture. Poté, co DS WORLD PARIS představil svět luxusních šperků se značkou Swarovski, nyní připravil výstavu fotografií věnovanou jednomu z nejslavnějších módních návrhářů, Yves Saint Laurentovi, který svými avantgardními a odvážnými výtvory proslavil francouzskou haute couture v celém světě a jeho kolekce vstoupily navždy do historie a uměleckého odkazu 20. století. „DS WORLD PARIS je velmi poctěn možností hostit výstavu, kterou organizuje prestižní nadace Fondation Pierre Bergé-Yves Saint Lauren. Tvorba Yves Saint Laurenta dokonale ztělesňuje eleganci a pařížský šmrnc. DS WORLD PARIS bude v průběhu celého léta vzdávat hold jeho avantgardnímu duchu a kreativnímu nadání, což jsou rovněž hodnoty značky DS,“ prohlásil Julien Faux, ředitel DS WORLD PARIS. Námořnický kabát Peacoat, smoking, trenčkot nebo kombinéza jumpsuit – všechny tyto legendární kousky jsou dílem Yves Saint Laurenta, módního návrháře, který dokázal způsobit revoluci v módě 20. století, když vytvořil své nejkrásnější dílo: dámský kalhotový kostým. Výstava v showroomu DS WORLD PARIS představuje téměř 40 let francouzské haute couture a know-how, od spolupráce s Christianem Diorem po působení v rue Spontini a poté v avenue Marceau, kam se módní dům Saint Laurent přestěhoval v roce 1974. Kolekce 36 snímků nám otevírá dveře do světa módního návrhářství a současně nám umožňuje proniknout do dílen a zákulisí módních kolekcí a účastnit se vzrušujících velkých módních přehlídek, které stály za úspěchem a renomé značky Saint Laurent po celém světě. Výstava představuje pokradmý a diskrétní pohled na život nejtajemnějšího francouzského návrháře, na přípravy módních přehlídek, úpravy šatů nebo pracovní schůzky mimo dosah zraku veřejnosti.

DS WORLD PARIS A YVES SAINT LAURENT: SAMOTNÁ PODSTATA ELEGANCE

Showroom DS WORLD PARIS ležící uprostřed pařížského zlatého trojúhelníku v 8. pařížském obvodu slaví také 60 let francouzského kreativního umění zosobněného modely DS. V tomto skutečně zážitkovém prostoru se umělci střídají již od roku 2013 a vydávají svědectví o životním stylu DS. Značky DS a YSL sdílejí společné hodnoty vynikající kvality a avantgardy, které řadu desetiletí utvářejí pověst obou značek, jež byly vždy symbolem pařížského ducha a elegance. Toto know-how francouzského stylu se u DS projevuje v samotné koncepci modelů a interiérů v kůži. Během výstavy se DS a YSL propojují, aby společně vzdaly hold francouzské tvorbě. Obě značky, které se již setkaly na plátně v reklamním filmu propagujícím uvedení vozu DS3 Cabriolet na trh, mají stejnou zálibu v modernosti a nonkonformismu. Spojily se i během velké retrospektivní výstavy, kdy se v pařížském Petit Palais představilo v roce 2010 více než 300 modelů slavného návrháře.

V HLEDÁČKU TALENTOVANÝCH FOTOGRAFŮ PIERRA A ALEXANDRY BOULAT OVÝCH

Pierre Boulat, fotograf pracující pro americký magazín Life, byl nadaným pozorovatelem a svědkem práce Yves Saint Laurenta během příprav módních kolekcí, ale také v soukromí pařížských bytů a odhaloval tak, jaký byl Yves Saint Laurent v zákulisí. Pierre Bergé, který má tuto sérii fotografií obzvlášť rád, vypráví: „Setkání s Pierre Boulatem bylo úžasné. Byl s námi téměř ve dne v noci. Uvědomovali jsme si, že společně vytváříme památku.“ Alexandra Boulat, nezávislá fotoreportérka a dcera Pierre Boulata, kráčela ve stopách svého otce a účastnila se přípravy poslední módní přehlídky 22. ledna 2002 v ateliéru 5 avenue Marceau. Její fotografie vydávají dojemné svědectví posledních dnů módního domu Yves Saint Laurent.

Více z rubriky Akce

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.