Sociální sítě
Nahoru

Naučte se triky, díky kterým zabalíte snadno a rychle vaše zavazadlo na dovolenou

S cestováním a dovolenou je spojeno i balení na cesty, které může být pro někoho nepříliš oblíbenou povinností. Mnoho z nás zažívá dilema, kdy neví, co si s sebou do kufru zabalit a hlavně v jakém množství. Ženy, které jsou na rozdíl od mužů v balení často až přehnaně pečlivé, mají tendenci balit svůj kufr doslova k prasknutí. Mužům naopak postačí na cesty to nejnutnější a s přípravou zavazadla si zbytečně hlavu nelámou. Není proto divu, že nás díky tomu muži mnohdy komentují se slovy „My se někam stěhujeme?“. Pro ty, kteří chtějí vyřešit problém s napěchovanými kufry, plnými zbytečných a nepotřebných věcí máme několik chytrých rad. Své věci do zavazadla můžete zabalit rychle a efektivně a „zápolení“ s balením zavazadla rázem přestane být vaší noční můrou. Co přibalit do kufru jako první?

Než se pustíte do samotného balení, uvědomte si účel cesty a to, jak dlouho budete na zvoleném místě pobývat. Podle toho byste pak měli zvolit typ zavazadla a jeho velikost. Pokud cestujete s rodinou, tak je lepší vždy zvolit větší zavazadlo. Těm, kteří chtějí mít jistotu, že nezapomněli do kufru přibalit vše, co měli v plánu, poslouží jednoduchý seznam věcí. I přesto, že balení zavazadla není žádná věda, existují pravidla, kterých bychom se měli držet. Než začnete ukládat věci do kufru, tak se nejprve doporučuje si věci vyskládat před sebe. Díky tomu, že budeme mít věci před sebou, dobře rozpoznáme, jak jsou velké a zda se nám vejdou do zavazadla. Kufr by měl být podle odborníků plný, ale rozhodně ne přeplněný. Vždy je totiž dobré počítat i s tím, že si z dovolené něco přivezeme. Pro tyto účely je vhodný expandabilní kufr, který jedním tahem zipem snadno rozšíříte až o 5 cm. Krásným příkladem je například Samsonite Neopulse, který v sobě snoubí luxus, eleganci a mimořádné technické zpracování. Na první pohled si je zamilujete i díky nadčasovým barvám v metalickém nádechu. V prodejnách Samsonite vyjde na 6 549 Kč. Balení dělejte postupně

Balení by mělo probíhat postupně. Nikdy není dobré do kufru věci jen tak ledabyle a bez rozmyšlení naházet. Může se vám totiž potom stát, že vaše věci budou po vyndání z kufru pomačkané a v horším případě poničené. Proto dospodu dáváme těžší věci, např. boty, knihy a další. Navrch naopak přijdou tvrdé věci jako džíny a nahoru a doprostřed jemnější věci jako šaty, halenka či košile. Na závěr vyplníme mezery v kufru např. ponožkami, spodním prádlem či doplňky. Výhodu poskytují i zavazadla s vnitřním členěním prostoru, kdy máte celý prostor kufru rozdělen na dvě části textilní přepážkou. Samozřejmostí by měly být vnitřní popruhy, které zabrání volnému pohybu věcí. S beauty case snadno zamezíte rozlití kosmetiky do kufru

Pokud máte kosmetické produkty ve vašem zavazadle spolu s oblečením, tak musíte počítat s tím, že se kosmetika může vylít. Nikdy totiž nemůžete dopředu vědět, jak budou s vaším kufrem na letišti manipulovat. Tento problém můžete snadno vyřešit tím, že si pořídíte toaletní taštičku nebo pro ženy praktický tzv. beauty case. Beauty case je samostatné příruční zavazadlo s vnitřním členěním umožňujícím bezpečné uložení i skleněných flakonků. Zavazadlo určené pro kosmetiku je lehké a pevné zároveň.

Žehličku na prádlo potřebovat nebudete

Spousta žen si před dovolenou pořizuje cestovní žehličku na prádlo, která jen zbytečně zabírá místo v kufru. Ti, co si žehličku standardně na dovolenou nevezou, spoléhají na precizně vyskládané oblečení v kufru. To je ale omyl. Skládáním bude vaše oblečení zmačkané, nikoliv jako po vyžehlení. Existuje ale velice snadný fígl, díky kterému nebudete muset oblečení po vyjmutí z kufru žehlit. Oblečení stačí zabalit do ruličky a po vybalení z kufru nechat vyvěsit na ramínku. Doporučuje se také napustit vanu horkou vodou. Oblečení pak stačí pověsit nad vanou a pomocí páry z horké vody tak nechat vaše věci krásně narovnat.

Více z rubriky Exotika

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.