Sociální sítě
Nahoru

PKF – Prague Philharmonia vystoupí v Lobkowiczkém paláci s fenomenálním Stefanem Dohrem

Hudební těleso PKF – Prague Philharmonia si v rámci své abonentní řady A připravilo dvojici koncertů s podtitulem Hraběcí večírek. Ojedinělé koncerty se uskuteční na začátku prosince v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě a představí se na nich jeden z nejlepších hornistů současnosti, virtuózní hráč Stefan Dohr. „K uskutečnění koncertní série jsme velmi rádi přijali pozvání pana Williama Lobkowicze. Kromě hudby bude památná i díky krásnému prostředí paláce a panoramatickému výhledu na Prahu,“ míní Radim Otépka, ředitel PKF – Prague Philharmonia.

PKF - Prague PhilharmoniaV prosincové koncerty se Lobkowiczký palác rozezní díly italských a rakouských skladatelů. Konkrétně se jedná o Mozartův Koncert pro lesní roh a orchestr, Rossiniho Sonatu pro smyčce nebo Antiche danze ed arie od Ottorina Respighiho. „Ozdobou Hraběcího večírku bude Stefan Dohr, fenomenální první hornista Berlínských filharmoniků, s nímž náš orchestr již úspěšně spolupracoval. Repertoár jsme volili tak, aby sólista dostal hodně prostoru a ukázal tuzemskému publiku, proč je ve světě tak uznávaným muzikantem,“ vysvětluje Otépka. Koncerty se konají 1. a 2. prosince v Lobkowiczkém paláci a začínají v 19.30 hodin.

DOHR Stefan_Karlinsky-photo_08Koncerty v Lobkowiczkém paláci jsou součástí abonentní řady A. Pro všechny návštěvníky s platnou vstupenkou na kterýkoliv z koncertů připravila PKF – Prague Philharmonia ve spolupráci s Lobkowicz Event Management nabídku zvýhodněného vstupného (100 Kč) do expozic Muzea Lobkowiczkého paláce. Prohlédnout si v něm mohou uměleckou sbírku rodiny Lobkowiczů, která patří k nejstarším a nejrozsáhlejším v České republice. Její součástí jsou umělecké předměty, keramika, zbraně, ale také obrazy světových malířů jako Brueghel, Canaletto a Velázquez. Důležitou součástí kulturního dědictví rodu je také slavná lobkowiczká hudební sbírka, v níž se nalézají mimo jiné  vzácné partitury a autografy Beethovena, Mozarta nebo Rossiniho.

Více z rubriky Akce

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.