Sociální sítě
Nahoru

Vysoce prémiové sklo na víno a destiláty značky Riedel

Společnost Alkohol.cz pokračuje v rozšiřování svého sortimentu. Pro své náročné klienty, kteří se dlouhodobě soustředí na nákup vín a destilátů té nejvyšší kvality, připravila od dubna tohto roku nabídku vysoce prémiového skla 260 let staré rodinné manufaktury značky Riedel.

Alkohol.cz - ochutnávka destilátů, Praha 31. května 2017

Alkohol.cz – ochutnávka destilátů, Praha 31. května 2017

Vysoce prémiové sklo RIEDEL je synonymem stylových a funkčních sklenic, jejichž cílem je zvýšit požitek z vína a destilátů. Vinné sklo zásadním způsobem umocňuje charakter, chuť a vůni vína. Sklo určené pro destiláty umocňuje vůně a chutě destilátů a potlačuje samotný agresivní atak alkoholu. Nejedná se sklo vytvořené na rýsovacích prknech, ale prostřednictvím pokusů a omylů, ochutnávky, degustace a opětovného testování, až do doby, než je konečný tvar skla zřejmý. S pomocí nejuznávanějších světových odborníků na víno a destiláty, vyhodnotil RIEDEL vliv tvaru, velikosti a průměru skla. Degustátoři určili, které formy nechají vyniknout nejpopulárnějším druhům destilátů a vín v nejlepším světle tak, aby nápoje neztratily své výjimečné nuance. Sklo je vyráběno z bezolovnatého křišťálu ve sklárnách Riedel.

Alkohol.cz - ochutnávka destilátů, Praha 31. května 2017

Alkohol.cz – ochutnávka destilátů, Praha 31. května 2017

Sklo značky Riedel je běžnou výbavou špičkových restaurací té nejvyšší kvality. Vysoké procentuální zastoupení má především v restauracích ověnčených hvězdičkami Michelin. Právě v takových restauracích si zákazníci vybírají z těch nejlepších vinných lístků a očekávají že jejich víno bude nejen ve skvělé kondici, ale také ve specifické sklenici, která umocní jeho charakter. Totéž platí o destilátech“, říká Vít Hepnar, hlavní sommeliér Alkohol.cz a spolumajitel prestižních pražských restaurací Kalina a Kalina Atelier.

Zdeněk Kortiš je nejenonom jedním z největších odborníků na prémiové destiláty u nás, ale také ambasadorem hodinek značky Seiko

Zdeněk Kortiš je nejenonom jedním z největších odborníků na prémiové destiláty u nás, ale také ambasadorem hodinek značky Seiko

V současné době můžeme nabídnout tyto specifické sklenice: Champagne, Pinot Noire, Syrah, Cabernet, Riesling, Chardonnay a Viognier na vína, dále brandy, cognac, single malt whisky, grapa a spirits (ovocné pálenky) na destiláty. Tvar je specifický odrůdě či destilátu, tudíž se nemění. Sklo se prodává na www.alkohol.cz po 2 kusech v dárkovém balení a kdykoliv je možné dokupovat a rozšiřovat. Jedná se tak o vysoce atraktivní dárek pro milovníky kvalitních vín a destilátů.

Alkohol.cz - ochutnávka destilátů, Praha 31. května 2017

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.