Sociální sítě
Nahoru

NESPRESSO ODHALUJE VZÁCNÉ DRAHOKAMY ZE SVĚTA KÁVY

V návaznosti na uvedení dvou velmi pečlivě zpracovaných káv v limitované edici Explorations 1 přináší Nespresso milovníkům kávy, kteří se chtějí stát opravdovými znalci, další nové směsi v kolekci Explorations 2. S těmito dvěma velmi rozdílnými kávami se člověk v mžiku přenese do Etiopie či Kolumbie a vychutná si dva speciální aromatické kávové profily.

IMG_0770Kolekci Explorations tvoří výjimečné vzácné kávy z nezvyklých oblastí, které díky jejich netradičnímu chuťovému profilu považují naši experti za skryté drahokamy. Ani směsi Ethiopia Yirgacheffe a Colombia Aguadas nejsou výjimkou, za každou z nich se navíc skrývá zajímavý příběh. V případě Ethiopia Yirgacheffe jde o znovuobjevení kávy, kterou Nespresso experti znali, ale čekali, až se vytříbí její chuť a aromatický profil natolik, aby ji mohli zařadit jako limitovanou edici. Colombia Aguadas je zase výsledkem zaujetí a neutuchající vášně farmářů, kteří ji zpracovávají a díky svým znalostem a dovednostem dokážou změnit její aroma z běžného na zcela výjimečné.

foto3ETHIOPIA YIRGACHEFFE

Yirgacheffe byla již dříve oblast velmi ceněná pro svou kávu s delikátním aroma bergamotu, citrusů a jasmínového květu. Nicméně po změnách v systému prodeje, kdy se začala prodávat zrna smíchaná od různých pěstitelů, se začalo její aroma zhoršovat a bylo čím dál těžší na něj narazit. Nespresso experti nechtěli nabízet kávu, která by postrádala svou tradiční kvalitu, proto začali přebírat takřka zrnko po zrnku, aby opět našli ty správné aromatické tóny. Cílem bylo nabídnout a přivést zpět tu kávu, která v sobě bude odrážet tu pravou chuť, vůni a sílu Yirgacheffe. Tu, která si ve světě kávy dokázala během let vydobýt nespornou reputaci.

Chuťový profil: lehce pražená sametová textura s aroma bílých květů, které je zdrsněné dotekem aromatického pomerančového květu a ořechů.

Servírování: Espresso (40 ml). Nejlépe si jej vychutnáte černé, kdy nejvíce vynikne specifický chuťový profil, ale můžete jej připravit také jako Latte Macchiato. S mlékem se z kávy překvapivě uvolní ještě více aroma a květinové tóny začnou připomínat fialkové bonbony. Mléko zároveň vyzdvihne sladkost a sušenkové aroma této kávy.

COLOMBIA AGUADAS

Příběh směsi Colombia Aguadas je o umění a lásce farmářů ke kávě a jejich řemeslu. Během běžného ochutnávání kávy v regionu Aguadas jeden z Nespresso odborníků narazil na odrůdu s neskutečným a naprosto nečekaným chuťovým profilem. Aby zjistil, jak káva získala toto nezvyklé aroma, začali naši agronomové spolupracovat s družstvem farmářů, se kterými se snažili odhalit, jaké specifické kroky farmáři dělají. Odpovědí byla delší doba fermentace díky chladným nocím, které jsou typické pro hory v tomto regionu, 100% sušení kávy na slunci a velmi přísné ruční třídění zrn. Abychom mohli našim zákazníkům nabídnout směs Colombia Aguadas, museli jsme tento proces zpracování přesně zopakovat.

Chuťový profil: lehce pražené espresso s výraznou sladkostí připomínající sušená jablka a červené plody.

Servírování: Espresso (40 ml). Nejlépe si jej vychutnáte černé, kdy nejvíce vynikne specifický chuťový profil, ale můžete jej připravit také jako Latte Macchiato. Mléko se skvěle propojí s espressem a promění jej v elegantní, sametově krémový nápoj se sladkými karamelovými a ovocnými tóny.

IMG_0862Ethiopia Yirgacheffe a Colombia Aguadas budou nabízeny ve dvojbalení (20 kapslá za 660 Kč), aby zákazníci ocenili kontrastní aroma obou káv včetně příběhu jejich vzniku. Obě kávy jsou z řady Pure Origins, což znamená, že zrna jsou vždy jen z jedné země původu, z jedné konkrétní farmy či společenství farem z jednoho specifického regionu.

A011_C011_06026S_001.R3D.17_02_27_01.Still002-RTVzdálené a doposud neobjevené regiony s fascinujícími podmínkami často promění plody kávovníku v nečekaný poklad, s nezvyklou chutí a aroma. Právě tyto kávové drahokamy pak inspirují Nespresso odborníky při vytváření kolekce Explorations. Kolekce je dostupná dvakrát do roka ve velmi omezeném množství, které odpovídá vzácnosti kávových směsí. Milovníci kávy si mohou vychutnat Explorations zároveň s tím, že se dozví více detailů o jejich původu, kvalitě zrn, chuťovém profilu či oblasti, ze které pochází.

Více z rubriky Domácí bar

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.