Sociální sítě
Nahoru

Italský bio luxus i v Čechách

Skupina_Styling_Infine_1

Italská rodinná firma, která produkuje vlasovou a tělovou kosmetiku Oway Rolland již od roku 1948, si zakládá na využívání přírodních přísad a ekologickém přístupu k výrobě. Její velkou předností oproti běžným průmyslově vyráběným produktům je maximální možný obsah přírodních látek a absence zatěžujících chemických přísad. Pro šetrný přístup k životnímu prostředí i nejrůznějším typům vlasů je značka oblíbená po celém světě, zejména v Irsku, Norsku, Švédsku, Kanadě i v Japonsku či jiných asijských státech. V nabídce najdete širokou škálu vlasového stylingu a péče, ale i barev a kompletní techniky pro profesionály. Pod označením Rolland Ecozero/Green Living Salon fungují také certifikovaná kadeřnictví, kde vaše vlasy ošetří kvalitní BIO kosmetikou a jejichž provoz je ekologicky šetrný.

Kolekce Owayans_motion 1

Pro Oway Rolland je zkrátka vztah k přírodě klíčový. Bylinky, květiny a další přírodní přísady pěstuje na vlastních kontrolovaných plantážích v horách okolo italské Boloně. Dodržováním principů biodynamického zemědělství tak získává z přírodních zdrojů maximálním množství účinné látky. Ostatní suroviny pak dováží od certifikovaných dodavatelů z celého světa. V souladu se současným oblíbeným BIO trendem striktně nepoužívá parabeny, umělá barviva, syntetické vůně a další chemické prostředky. „V souvislosti s dnešní uspěchanou dobou se mnoho z nás snaží žít zdravěji a tento styl zahrnuje také kosmetickou péči o naše tělo. V poslední době zaznamenávám zvýšenou poptávku zákazníků po BIO vlasových a pleťových přípravcích. Rozhodla jsem se tudíž představit české veřejnosti značku Rolland, jejíž BIO kosmetika je v zahraničí již dlouhou dobu úspěšná, ale v ČR dlouho nebyla dostupná,“ vysvětluje Martina Sikorová, která do České republiky produkty Oway Rolland dováží.

12

V nabídce si vybere každý podle druhu svých vlasů od normálních po poškozené. Kromě BIO složení svých výrobků jde Oway Rolland ještě dál: veškeré své produkty dodává v recyklovatelných nebo v přírodě snadno rozložitelných obalech. „V případě značky Rolland nejde jen o to, aby na etiketě bylo uvedeno několik málo přírodních přísad. Vnímá přírodu jako přirozený zdroj účinných látek pro všechny typy vlasů i pleti a šetrným avšak moderním způsobem je z ní získává a předává zákazníkům. Navíc produkty balí do recyklovatelných obalů,“ upřesňuje Sikorová. Dopřát si kvalitní kadeřnickou péči mohou zákazníci také v síti certifikovaných salonů. Zde upřednostňují ekologickou vlasovou péči bez zatěžujících toxických látek, používají BIO kosmetické přípravky plné organických složek s účinnými fytoterapeutickými vlastnostmi. Kromě šetrné péče o vlasy se tyto salony vyznačují i ekologickým provozem: což zahrnuje třídění odpadu, maximální používání přípravků v obalech z ekologicky snadno odbouratelného či recyklovatelného materiálu, šetrné nakládaní s vodou a elektrickou energií. Celkový příjemný dojem dotváří design salonu vedený v zemitých tónech a v přírodních materiálech. V České republice se síť takto označených specializovaných kadeřnictví postupně buduje a o jejich otevřeních vás rádi budeme informovat.

 

Více z rubriky Kosmetika

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.