Sociální sítě
Nahoru

Stoly italské značky Riva 1920

Vezměte unikátní, třeba až 50 000 let staré dřevo z jediného těžiště na světě, schovaného kdesi na Novém Zélandu. Přidejte k tomu zázemí věhlasného italského designového domu, umění top designérů, pečlivou ruční výrobu s důrazem na detail a máte je: stoly Riva 1920, které berou dech svým čistě přírodním původem i neotřelým zpracováním.

Riva 1920 má v italské Lombardii bezmála stoletou tradici a v oblasti designu víc než jen dobré jméno. Snad odjakživa je jejím cílem tvořit krásné věci vycházející z přírody a odolávající času. A že je ve svém pojetí zcela výjimečná, dokazuje i fakt, že s ní v současné době spolupracuje okolo sta významných designérů z celého světa.

Jedním z nich se stal i Karim Rashid a za spolupráce další italské špičky, automobilky Lamborghini, pod jeho jménem vznikl mimo jiné i futuristický stůl Speed. Jak jinak než dřevěný, dokonale hladký, asymetrický, s liniemi připomínajícími aerodynamiku nejrychlejších aut světa. I proto má své jméno, Speed. A každého, kdo jen trochu miluje výjimečnost, musí uvádět v úžas.

Ten vyvolává především další z kousků Riva 1920, dílo, pod kterým jsou podepsaní přímo Davide a Maurizio Riva: stůl Kauri Auckland. Kauri v překladu znamená Matka lesů a už to samo definuje jeho specifičnost. Vyrábí se z citlivě zpracovaného stromu starého bezmála 50 000 let, který se nachází na jediném místě na Novém Zélandu – pro tento ostrov je kauri mimochodem také stromem národním. Stůl, který spojuje s dávnou historií Země, vyzařuje čistou sílu přírody a je každým coulem autentický: zachovává totiž i původní tvar stromu, z něhož dřevo pochází. Pro to všechno je dokonale ikonický. Svébytný i nespoutaný, hravý a neopakovatelný. Kauri Auckland. K vidění a koupi v Praze a Bratislavě, v designovém studiu Stopka, které je výhradním distributorem značky Riva 1920 pro Českou republiku.

Více z rubriky Bydlení

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.