Sociální sítě
Nahoru

Čas z dílny Moser

Při příležitosti 100. výročí založení republiky se tradiční česká manufaktura Moser rozhodla připojit k jeho oslavám způsobem sobě vlastním a to křišťálovým unikátem. V její dílně vznikla minimalistická socha ve tvaru přesýpacích hodin, který dostal název „Čas“, jeho hodnota je 10 milionů Kč. Minimalistický objekt je velký 160 centimetrů a kombinuje tradiční podoby moserovského skla. Objekt měří základní časomíry pozemské dynamiky: vteřinu, minutu, hodinu a ve stejném čase nabízí odehrát každé z měřených jednotek svou roli. Jedná se o ojedinělý kus na světe, pouze v jediné barevné kombinaci. Značka Moser do něj vložila své veškeré know how i řemeslný um a o jeho špičkových kvalitách nelze pochybovat.

Toto křišťálové dílo sklárny Moser zazářilo na výstavě luxusních hodinek s názvem Umění času, kterou pořádala společnost Carollinum. Během výstavy v prostorách pražského Rudolfína bylo předáno i ocenění Zlatá vteřina ve tvaru přesýpacích hodin, které bylo určené významným osobnostem Česko – slovenské společnosti. Unikátní dílo Čas, na kterém pracovali mistři té nejvyšší řemeslné úrovně za 10 milionů korun odměřuje hodiny na nejoriginálnějším časovém přístroji na světě.

Více z rubriky Aukce

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.