Sociální sítě
Nahoru

Reprosoustavy AQ nabízí luxusní zvuk i špičkový design

Je to již 25 let, co se z lásky k hudbě zrodila značka českých reprosoustav Acoustique Quality. Touha po co nejvěrnějším poslechu oblíbené hudby tehdy spojila inženýry Karla Svobodu a Vladimíra Saparu. Ti se rozhodli svépomocí bojovat s nedostatkem kvalitního audia na českém trhu, avšak dnes zásobí jejich společnost špičkovými reproduktory celý svět od USA po Čínu.

Perfektní zvuk vyžaduje dokonalou ruční výrobu, při které je možné mít pod kontrolou každý detail. „Musíme vše vyrábět s přesností na desetiny milimetru,“ doplnil spoluzakladatel a šéfkonstruktér AQ Vladimír Sapara. Nezanedbatelná je i povrchová úprava. Dýhované reprosoustavy u AQ vždy zdobí materiál z jediného kusu dřeva, který se táhne plynule přes obě ozvučnice. Každý kus je originál a obě reprosoustavy tvoří nerozlučnou dvojici. Ruční péči vyžadují i lakované reprosoustavy, které pro kýženou tuhost a extrémně hluboký lesk potřebují precizní vrstvení tenoučkých nánosů barvy i klavírního laku.

Zajímavým designovým počinem moravské společnosti je spolupráce se studiem Novague. Známý český designér se dnes chlubí nejen městskými koly Favorit, nebo populárním konceptem automobilu Škoda110 R, ale také špičkovými reprosoustavami AQ Passion i AQ Wega 78. Ostatně high-endové reprosoustavy AQ Passion se staly roku 2016 vítězem prestižní soutěže A´DESIGN AWARD.

Nejextravagantnější design v nabídce AQ však vznikl čistě ze zásad akustiky. AQ Passion Orca mu vděčí za neuvěřitelně obrovský zvuk, ukrytý v maličkém moderním kabinetu. Už na první pohled je znát dynamika a dravost reprosoustavy, která se vznáší na odlehčeném stojanu. A vše jen podtrhuje avantgardní dvoubarevné provedení, které navíc výrobce umí kombinovat dle přání zákazníka.

Více z rubriky Hi-end audio

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.