Sociální sítě
Nahoru

Nové modely BMW ALPINA XD3 a XD4 neznají hranice

Německá společnost Alpina, která již 55 let vyrábí exkluzivní vozy BMW ALPINA, opět dokazuje své umění posouvat hranice v oblasti jízdní dynamiky vozů ve spojitosti s komfortním pohodlím každodenní užitečnosti. Společnost Invelt, výhradní zástupce vozů BMW ALPINA v České republice nabízí svým zákazníkům dvě největší novinky BMW ALPINA XD3 Bi-Turbo a zcela nový model BMW ALPINA XD4 Bi-Turbo, který v sobě spojuje vlastnosti sportovního užitkového automobilu s elegantní a dynamickou siluetou kupé.

Nové BMW ALPINA XD3 navazuje na velký úspěch svého předchůdce a povyšuje výkon, dynamiku jízdy a kulturu jízdy na novou úroveň. Boduje přitom jasným designem a vyváženým charakterem. Díky svému vynikajícímu třílitrovému (3,0) řadově uspořádanému šestiválcovému motoru se čtyřmi turbodmychadly zrychluje nové BMW ALPINA XD3 z 0 na 100 km/h během pouhých 4,6 sekundy. Pozoruhodnému zrychlování, které končí teprve při maximální rychlosti 267 km/h, napomáhá točivý moment 770 Nm. To znamená nejlepší hodnotu v tomto segmentu. Nejmodernější technologie motorů a čištění výfukových plynů zajišťují uměřenou celkovou spotřebu paliva podle normy ECE 6,9 l/100 km a odpovídající emise CO2 183 g/km.

BMW ALPINA XD4 poprvé spojuje oblíbené vlastnosti sportovního užitkového automobilu s elegantní a dynamickou siluetou kupé. Zcela nový model BMW ALPINA XD4 se vyznačuje přesvědčivým a dynamickým vzhledem, zdůrazněným zadním spojlerem a zadním čelem se zabudovaným difuzorem. Volitelná dvacetidvoupalcová kola ALPINA CLASSIC vypadají překvapivě a BMW ALPINA XD4 bude díky nim vždy vyčnívat z davu. Jízdní výkon je na zcela nové úrovni: vozidlo zrychlí z 0 na 100 km/h během pouhých 4,6 sekundy a nejvyšší rychlost 268 km/h znamená, že je tento model nejrychlejším dieselovým SUV ve svém segmentu. Spotřeba paliva podle normy ECE činí 6,9 l/100 km a emise CO2 183 g/km.

Nové modely BMW ALPINA XD3 a BMW ALPINA XD4 jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi podvozku. Elektronicky nastavitelné tlumiče, dvacetipalcová kola ALPINA CLASSIC z lehkého kovu i pohon všech kol zaměřený na výkon na základě inteligentního systému BMW xDrive propůjčují novým modelům BMW ALPINA XD3 a BMW ALPINA XD4 agilitu a sportovní ovládání výjimečné pro tuto třídu vozidel. Poprvé v historii společnosti ALPINA mají nové modely BMW ALPINA XD3 a BMW ALPINA XD4 aktivní a elektronicky řízený zadní diferenciál, který zajišťuje při dynamické jízdě v zatáčkách maximální pohon, výjimečnou dynamiku jízdy a vysokou bezpečnost.

Vozy se pyšní osmi rychlostní sportovní automatickou převodovkou nejnovější generace s ALPINA SWITCH-TRONIC, která je vypilovaná a přizpůsobená krouticímu momentu a výkonnosti řadového šestiválcového dieselového motoru ve spojení se ZF. Převodovka nabízí výjimečně pohodlné řazení. V Automatickém režimu kombinace osmi ozubených soukolí a vysokého krouticího momentu motoru napomáhá uvolněné přepychové jízdě stálou rychlostí při nízkých otáčkách motoru při rychlém cestování. Ve Sportovním režimu jsou body řazení optimalizovány pro zlepšenou jízdní výkonnost a změny v řazení jsou výrazně dynamičtější. V tomto režimu je rovněž možné aktivovat funkci Řízení spuštění. Pro maximální dynamický výkon si řidič volí manuální režim a tím aktivuje ruční řazení použitím tlačítek SWITCH-TRONIC na zadní straně volantu.

Design automobilů značky ALPINA spojuje tvary BMW s nezaměnitelnými a evolučními prvky ALPINA. Ve výsledku je vzhled vozu BMW ALPINA odrazem jeho vnitřních hodnot: silný, dynamický, důvěryhodný, nikdy však vtíravý. Interiér nových modelů BMW ALPINA XD3 a BMW ALPINA XD4 je luxusně prostorný, z vybraných materiálů a moderně přehledný. Široká řada standardního vybavení zajišťuje příjemný pocit a pohodlí řidiče i cestujících. Dalším výrazným znakem je plnobarevný digitální přístrojový panel s LED technologií v jedinečném stylu ALPINA. Vedle velkého výběru barev a materiálů z řad BMW nabízí manufaktura ALPINA širokou možnost úprav podle osobního vkusu. Samozřejmostí je identifikace každého vozu v podobě plakety na viditelném místě v autě a pro každého motoristického nadšence je dobrou zprávou i garance dodání náhradních dílů i po ukončení výroby daného modelu vozu BMW ALPINA. Nové modely BMW ALPINA XD3 a BMW ALPINA XD4 je možné objednávat u společnosti Invelt. První vozy budou dodané v měsíci březnu až dubnu 2019. Při výběru se klientům věnuje proškolený specialista na vozy BMW ALPINA. Dodací lhůta konkrétního vozu dle přání a specifikací klienta od objednání je 4–5 měsíců.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.