Sociální sítě
Nahoru

Vladimír Netušil: od počítače do kokpitu formule

Jak si plní sny čeští podnikatelé? Každý si své vysněné touhy vybírá po svém. Zatímco někteří se rádi obklopují okázalostí, jiní zasvětili svůj dospělí život koníčkům – jako například Vladimír Netušil. Z jeho společnosti Effective Corporation, která už sedm let zajišťuje finanční poradenství a pomáhá s investováním, pojišťovnictvím a spořením, se dostal za volant formule a vytvořil vlastní stáj Effective Racing. Snoubení červené, bílé a zelené se dnes už stalo na okruzích pojmem, a své o tom vědí i ikony Wine Food, Stopka, Redot či Bonate a Edera, kteří mu důvěřují.

Jak jste spokojený s dosavadním vývojem vaší nově objevené cesty

Absolutně spokojený. Přál bych každému, aby našel svou vlastní cestu k profesnímu i soukromému štěstí. Je však potřeba říct, že cesta je to dlouhá a náročná. Stále se ještě musím věnovat mé původní profesi, finančnímu a daňovému poradenství, zvládat svou původní profesi a navíc zvládnout dostatek tréninku, abych měl sportovní výsledky…ale je to můj život, moje volby…

A co tým? Vždy se říkalo, že jste jen tak silný, jako váš nejslabší článek.

V tomto směru jsem přesvědčený, že máme nejprofesionálnější formulový tým sahající za hranice naší republiky. V personálním a odborném obsazení si až chvílemi říkám, jak se mi takto mohlo povést spojit tak špičkové lidi. Velký díl v tom má Pepa Král, kterého jsem si nejprve našel sám, ale on mě spojil s dalšími profesionály a také Jaroslav Kostelecký, který se stará o formule po technické a inženýrské stránce. Jsme sice závodní tým, ale pořádáme i několik společenských akcí, ve kterých propojujeme svět byznysu, naše partnery a tvoříme tak obchodně zajímavou platformu. V nejbližších týdnech nás čekají hned tři akce, jedna je tajemstvím, ale další dvě jsou s velmi známou značkou, restaurací Manu, protože Emanuele Ridi otevírá další svojí restauraci, a to v Revoluční ulici. Plánujeme akci také s tradičním podnikem plným skvělých drinků, Tretter’s New York Bar, ve kterém chystáme propojení světa formule s módou a drinky plné adrenalinu.

Jaký je zájem o pronájmy formule?

Přibývá nám fanoušků, středních i velkých firem, kteří chtějí zažít, jaké to je řídit opravdovou formuli a my jim takovou jízdu umožníme. I v letošní sezóně plánujeme být každý měsíc na několika okruzích v České republice, i na těch, kde se jede formule 1, jako jsou Hungaroring, RedBull Ring či Hockenheimring. Všude tam se můžete svézt skutečnou formulí a zažít nezapomenutelný zážitek.

Máte vůbec čas na nějaké své další koníčky?

Vždycky jsem miloval všechny míčové hry a vůbec jakýkoliv sport. V posledních letech jsem se vrátil i k běžeckému lyžování. Na motorsportu je fajn, že všechny tyto sporty, které miluju, můžu zařadit do svého tréninkového programu a ještě přitom říkat, že chodím do práce (smích).

Které datum si v kalendáři máme označit, jako důležité?

Jednoznačně 18. a 19. května, kdy závodíme na RedBull Ringu. Nádherný okruh, skvělé zázemí, nádherně zasazený do okolní přírody a přitom jen čtyři hodiny jízdy z Prahy. Skvělá příležitost pro výlet spojený s návštěvou okolní přírody. A poté poslední velkou cenu, kterou je Brno a to ve dnech 7. a 8. září. Masarykův okruh je krásný, takové české Spa. Opět velmi členitý, pro pilota těžký, ale krásný. A kdyby vám to nevyšlo, určitě sledujte reportáže na Nova Sport.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.